informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 61 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Karty płatnicze służą nam głównie do wypłat z bankomatów
   Na cztery transakcje kartą płatniczą w sklepie wciąż przypada sześć wypłat z bankomatów. Sprzyja temu zresztą szybko rosnąca sieć bankomatów i malejąca liczba punktów honorujących karty - pisze "Parkiet".
   "Banki do końca minionego roku wydały już 23,8 mln kart płatniczych - wynika z opublikowanego właśnie raportu NBP za IV kwartał 2006 r. [...] Generalnie wszystkie karty płatnicze nadal rzadko wyjmowane są z portfela po to, aby uregulować nimi rachunek za zakupy czy usługi. W ostatnich trzech miesiącach 2006 r. przeciętnie właściciel karty posłużył się nią 4,2 razy (kwartał wcześniej były to 4 płatności). Postęp jednak jest, bo jeszcze w połowie 2004 r. właściciel karty wykonywał w ciągu kwartału 3 transakcje bezgotówkowe. Oznacza to, że skłonność do używania kart w taki sposób, w jaki życzyłyby sobie tego banki, rośnie, ale dzieje się to bardzo powoli." - podaje "Parkiet"
   "Nadal dominują wypłaty z bankomatów. W 6 na 10 przypadków karta używana jest właśnie do wybrania gotówki. Na dodatek systematycznie rośnie kwota wypłacana z maszyn. Pod koniec 2006 r. było to 335 zł, podczas gdy rok wcześniej 310 zł. Dlatego też gdy chodzi o udział wartości transakcji gotówkowych we wszystkich operacjach wykonywanych kartami, jest to blisko 80 proc. (o 1 pkt proc. mniej niż kwartał wcześniej). Dla porównania: średnia wartość bezgotówkowej transakcji wyniosła 123 zł." - czytamy w "Parkiecie".
   W ogólnej puli kart płatniczych rośnie liczba kart kredytowych. Na koniec 2006 roku banki wydały ich już blisko 6,5 miliona. Okazuje się jednak, że wciąż stosunkowo duża liczba wydanych kart pozostaje nieaktywna i znacznie zawyża oficjalne statystyki. Na koniec ubiegłego roku średnie oprocentowanie kart kredytowych w Polsce wynosiło trochę ponad 21 proc., czyli bardzo blisko maksymalnej oprocentowania, narzuconego przez ustawę antylichwiarską.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 16-04-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.