informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 69 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Google inwestuje we Wrocławiu

   Po centrum badawczo-rozwojowym w Krakowie internetowy gigant zainwestuje we Wrocławiu. Wczoraj przedstawiciele Google oficjalnie potwierdzili informacje "Gazety"
   We Wrocławiu powstanie drugie - po Dublinie - centrum operacyjne Google w Europie. - Zaczynamy właśnie rekrutację. Działalność chcemy zacząć w maju - mówi nam Colm Long, szef europejskiego oddziału sprzedaży Google. Spółka zamierza na starcie zatrudnić od 50 do 100 osób. Z naszych informacji wynika, że docelowo może zatrudnić 260 osób.
   Ile Google zainwestuje we Wrocławiu, nie wiadomo. Ale z reguły przy tego typu inwestycjach nie są to duże kwoty.
   - To nie są inwestycje kapitałochłonne. W tego typu przypadkach to zresztą sprawa drugorzędna - mówi Paweł Panczyj, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. - Liczy się ogromny prestiż dla miasta. Google pomoże ściągnąć nam do Wrocławia inne znane firmy tego segmentu gospodarki - Microsoft, Oracle czy SAP.
   Działalność wrocławskiego centrum ma rozkręcić Irlandka z centrum w Dublinie. Poszukiwania nowego szefa już trwają.
   Pracownicy centrum będą zajmowali się głównie obsługą klientów Google korzystających z systemu reklamowego AdWords. - Plany dotyczą zatrudnienia ludzi do obsługi klientów polsko- i niemieckojęzycznych - mówi Long (dotąd obsługiwała ich grupa Polaków zatrudnionych w centrum w Dublinie).
   W systemie AdWords reklamodawca sam ustala, na jakie słowo wpisane przez internautę do wyszukiwarki ma się wyświetlić jego reklama. Płaci tylko wtedy, kiedy internauta kliknie na reklamę.
   - Poza USA Polska to pierwszy kraj, w którym będziemy mieli centrum wsparcia klientów i centrum badawczo-rozwojowe. Pracownicy we Wrocławiu, którzy mają kontakt z klientami i wiedzą, jak reagują oni na usługi Google, będą mieli ogromny wpływ na kształt naszych produktów i będą mogli sugerować w nich ulepszenia i zmiany. Liczymy na ciekawe efekty tego połączenia - mówi Long.
   Co przesądziło o wyborze Wrocławia? Long - już standardowo - podkreślał sukcesy polskich informatyków w konkursach dla programistów. Wrocław jest też silnym ośrodkiem akademickim, łatwo tu znaleźć znających języki absolwentów szkół wyższych.
   Ale osoby, z którymi rozmawialiśmy, przekonują, że największe wrażenie zrobiła na przedstawicielach Google grupa młodych matematyków z Politechniki Wrocławskiej. Na jednym ze spotkań przedstawiciele Google zobaczyli ich program - Populus, który w ciągu minuty potrafi pokazać najnowsze prognozy dotyczące rynku pracy we Wrocławiu w najbliższych latach (to nowatorski program, żadne inne miasto w Polsce nie może się pochwalić podobnym).
   W Krakowie Google zainwestował już w centrum badawczo-rozwojowe - kieruje nim Wojciech Burkot, były szef ośrodka badań Motoroli. Stolica Małopolski zabiegała też o drugą inwestycję e-giganta, ale przegrała z Wrocławiem.
   Według naszych informacji wpływ na wynik rozmów miało m.in. to, że krakowscy urzędnicy byli słabiej przygotowani niż samorządowcy z Dolnego Śląska.
   - Zdajemy sobie sprawę, że krakowscy urzędnicy nie popisali się przy okazji inwestycji Google - usłyszeliśmy od wysoko postawionej osoby w krakowskim magistracie. Colm Long nie chciał komentować tych doniesień. - Oba miasta były świetnie przygotowane i świetnie nam się współpracowało zarówno z przedstawicielami PAIiIZ, jak i lokalnych władz - twierdzi.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 15-04-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.