informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Diety za odbyte podróże szefa można wliczyć w koszty

   Diety za czas podróży kierowca prowadzący działalność gospodarczą może zaliczyć do kosztów. Takie stanowisko przyjął WSA w sprawie dotyczącej możliwości zaliczenia do  kosztów uzyskania przychodu wydatków poniesionych w wyniku wyjazdów w kraju i za granicą - podaje "Gazeta Prawna".


   "Podatnik prowadził działalność gospodarczą w zakresie usług transportowych w kraju i za granicą. Sam jest kierowcą we własnej firmie. Przedsiębiorstwo, w którym pracował wcześniej, wypłacało mu diety za podróże. W związku z tym, że zarówno w poprzednim miejscu pracy, jak i we własnej firmie wykonywał te same czynności kierowcy, uważa, że może diety zaliczyć do kosztów." - pisze "Gazeta Prawna".
   "Innego zdania był jednak urząd skarbowy, który stwierdził, że wykonywanie czynności kierowcy nie może być uznane za podróż służbową. (...) Sąd uchylił decyzje organów podatkowych. Zdaniem sądu, podróżą służbową jest każda podróż osoby prowadzącej działalność gospodarczą, która pozostaje w związku z tą działalnością i ma na celu osiągnięcie przychodu. WSA powołał się również na wyrok NSA (sygn. FSK 2175/04), który uznał, że osoby prowadzące działalność z tytułu odbywania podróży służbowych mogą rozliczyć się z fiskusem jedynie swoistym ryczałtem, czyli wartością diet za czas podróży służbowej przysługującą pracownikom (sygn. akt III SA/Wa 120/07)." - czytamy w "Gazecie Prawnej".
   Dieta przysługująca z tytułu podróży zagranicznej, w przeciwieństwie do diety za delegację krajową, przeznaczona jest nie tylko na pokrycie kosztów wyżywienia, ale również na inne wydatki poniesione w czasie podróży. Wysokość diety zagranicznej uzależniona jest od kraju, który stanowi docelowy punkt delegacji. Dieta przysługuje za każdą rozpoczętą dobę podróży, zaś w przypadku niepełnych 24 godzin delegacji, należna jest w obniżonej wysokości. Gdy wysokość diety i innych należności z tytułu podróży służbowej przekroczy wysokość kwot ustalonych w rozporządzeniach, wówczas od kwoty stanowiącej różnicę pomiędzy wypłaconą stawką a ustalonym limitem, należy odprowadzić składki na ubezpieczenie społeczne oraz zdrowotne.
   Więcej na temat w "Gazecie Prawnej", w artykule Łukasza Zalewskiego pt. "Kierowcom, którzy są przedsiębiorcami, także przysługują diety za odbywane podróże służbowe".

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 12-04-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.