informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 67 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Bez nas nie będzie tych igrzysk

   Polacy będą pracować przy budowie obiektów olimpijskich na igrzyska w Londynie w 2012 r. Na ogłoszenie tylko jednej z firm rekrutacyjnych odpowiedziało blisko dziesięć tysięcy polskich emigrantów


   "Poszukujemy pracowników budowlanych do prac związanych z budową olimpiady Londyn 2012 (...). Możliwość wieloletniej kariery" - ogłoszenie takiej treści pojawiło się na portalu www.londynek.net, który chętnie odwiedzają Polacy na Wyspach. Anons zamieściła holenderska firma Accept Group, która ma filię w Londynie i od kilku miesięcy prowadzi nabór do pracy przy budowie obiektów olimpijskich.
   Sercem igrzysk zostanie wschodnia dzielnica miasta - Stratford, która dotychczas była symbolem biedy i urbanistycznej klęski. W ciągu najbliższych pięciu lat Anglicy zbudują tam 5 tys. nowych domów, tworząc ponad 30 tys. miejsc pracy. W Stratford powstanie główny stadion olimpijski, który pomieści 80 tys. widzów. Na jego budowę przeznaczono 400 mln euro. Będzie też centrum sportów wodnych na 20 tys. widzów oraz wioska olimpijska. Po zakończeniu igrzysk większość obiektów zostanie przekształconych w domy mieszkalne, szkoły, urzędy, szpitale.
   Dlaczego Holendrzy do budowy szukają Polaków? - Mają silną motywację do pracy, są wszechstronni i kreatywni - wyjaśnia Marek Wołyniec odpowiedzialny w firmie za rekrutację. - Poszukujemy budowlańców wszelkich specjalności: od pomocników po malarzy, elektryków, stolarzy, spawaczy czy inżynierów. Zainteresowanie pracą przy olimpiadzie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Zgłosili się nie tylko budowlańcy, ale także sprzątacze, fryzjerzy, ochroniarze, a nawet policjanci. I nie tylko z Polski czy z Wysp. Kompletnym zaskoczeniem było zgłoszenie od naszej rodaczki zatrudnionej jako menedżer w kurorcie Kura Kura w Indonezji. Kobieta włada doskonale czterema językami i chce pracować przy obsłudze zagranicznych gości w wiosce olimpijskiej - opowiada Wołyniec.
   Większość Polaków będzie pracowała przy budowie stadionu oraz w wiosce olimpijskiej. Zarobią od 6 do 17 funtów brutto za godzinę.
   Wśród tych, którzy niebawem rozpoczną pracę, jest 29-letni Wiesław Deboza z Kaszub, który siedem lat temu wyjechał z Polski. Dorabiał już na budowach w Niemczech, Holandii, a teraz w Wielkiej Brytanii. - Najbardziej podoba mi się to, że mogę być zatrudniony tam, gdzie zamieszkają sportowcy - mówi.
   Wiesław jest cieślą. Ale w Polsce zajmował się też murarką, wykańczał mieszkania. - Robiłem też trochę w tartaku - opowiada. W Londynie będzie stawiał drewniane konstrukcje pod obiekty olimpijskie. - Mam spore doświadczenie, więc z czasem mogę się stać "foremanem", czyli brygadzistą polskich cieśli. I warunki finansowe będą lepsze - twierdzi.
   W Stratford trwają właśnie prace przygotowawcze: wyburzanie starych domów, tworzenie wykopów pod nowe obiekty. Za kilka miesięcy wkroczą tam polskie ekipy.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 07-04-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.