informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 68 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Współpraca popularnych komunikatorów internetowych
   Użytkownicy komunikatorów internetowych America Online, Microsoftu i Yahoo będą się mogli ze sobą porozumiewać. Na razie tylko ci, którzy za to zapłacą.
   Stosowną umowę podpisano w czwartek. Zakłada ona, że już w przyszłym roku sieci trzech najpopularniejszych na świecie komunikatorów internetowych zostaną połączone. Niestety, umowa dotyczy tylko firm, które wykupują licencje na korzystanie z komunikatorów. Użytkownicy darmowych programów MSN Messenger, AOL Instant Messenger i Yahoo Messenger nadal nie będą mogli bezpośrednio się porozumiewać. Szacuje się, że z tych programów korzysta kilkaset milionów osób na całym świecie.
   Porozumiewanie się za pomocą różnych komunikatorów będzie możliwe dzięki oprogramowaniu Microsoftu - Live Communication Server, które pojawi się na rynku pod koniec roku. Yahoo i AOL otrzymają część wpływów z jego sprzedaży. Na porozumienie między operatorami komunikatorów mocno naciskały banki - to właśnie tam bardzo często korzysta się z komunikatorów. Jak wynika z danych firmy badawczej Osterman Research, 92 proc. amerykańskich firm wykorzystuje je na co dzień.
   Czemu firmy płacą za usługę, którą mogą mieć bezpłatnie? Płatny serwis pozwala śledzić to, co robią pracownicy i zapisywać ich korespondencję. W ten sposób można mieć pewność, że komunikatory będą wykorzystywane tylko w celach zawodowych. Komunikacja w płatnym serwisie jest też lepiej zabezpieczona niż w wersji darmowej.
   Komunikatory internetowe pozwalają na przesyłanie informacji tekstowych w czasie rzeczywistym i uważane są za jeden z najszybszych sposobów komunikacji w internecie. Jest to również jeden z najszybciej rozwijających się rynków internetowych. Jego wartość w 2003 r. wzrosła o 130 proc. w skali roku, a w 2004 r. ma wzrosnąć o kolejne 85 proc. Jak szacuje firma badawcza Ferris Research, w 2007 r. z komunikatorów będzie korzystać ok. 182 mln użytkowników na całym świecie.
   Rynek komunikatorów przypomina bibliją wieżę Babel: nikt nie może się z nikim dogadać. W 1999 r. Microsoft, bez porozumienia z AOL-em, umożliwił użytkownikom MSN Messengera komunikowanie się z osobami korzystającymi z AOL Instant Messengera. AOL szybko jednak zablokował tę usługę. Jednak w 2002 r. AOL podjął współpracę z Apple - opracowany przez Apple program iChat do rozmów i wideokonferencji korzysta z sieci, do której podłączeni są użytkownicy programu AOL Instant Messenger. W ubiegłym roku AOL połączył też swoją sieć z komunikatorami agencji Reuters.
   Z danych firmy badawczej comScore Media Metrix wynika, że liderem w USA jest AOL (54 mln aktywnych użytkowników), który wyprzedza Yahoo (20 mln) i Microsoft (17 mln).
   W Polsce najpopularniejszymi komunikatorami są: Gadu-Gadu, ICQ, MSN Messenger i Tlen. Lider rynku, polski Gadu-Gadu, ma ok. 3,5 mln aktywnych użytkowników.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 15-07-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.