informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Podrożeją zarówno kredyty w złotych, jak i we frankach
   Polacy zdążyli się już przyzwyczaić, że cena kredytu w złotych nie rośnie. Od roku główna stopa procentowa NBP wynosi 4 proc., ale już niedługo koszt kredytu w polskiej walucie może zacząć rosnąć. W tym roku taniej już raczej nie będzie - pisze "Gazeta Prawna".
"Powód jest jeden – rozpędzona gospodarka, która może przynieść zdecydowanie wyższą inflację niż ta, która była w lutym (1,9 proc.). By temu zapobiec, ze strony Rady Polityki Pieniężnej, która decyduje o poziomie stóp w Polsce, coraz częściej słychać głosy o możliwych podwyżkach i to nawet w tym miesiącu." - podaje "Gazeta Prawna".
   "Wzrost stóp procentowych bezpośrednio przełoży się na wysokość odsetek płaconych od kredytów mieszkaniowych. Nie ma co liczyć na to, że zostanie zniwelowany przez spadające marże banków wliczone w oprocentowanie. W przypadku kredytów w złotych wynoszą one obecnie średnio 1 pkt proc., a dla kredytów we frankach szwajcarskich 1,3 pkt proc. Według ekspertów są to już minimalne poziomy." - czytamy w "Gazecie Prawnej".
   "Dla kredytu hipotecznego w wysokości 200 tys. zł spłacanego przez 30 lat oznacza to zwiększenie miesięcznej raty z 1103 do 1166 zł. Rata takiego samego kredytu zaciągniętego we franku wzrośnie z 948 do 978 zł." - informuje dziennik.
   "Już w kwietniu RPP może podwyższyć wysokość głównej stopy z 4 do 4,25 proc. Ta podwyżka i oczekiwania kolejnych będą oznaczały wyższe raty kredytów w złotych. Spośród ankietowanych przez GP ekonomistów żaden nie oczekuje już pozostawienia stóp procentowych bez zmian w 2007 roku (...). Także ekonomiści Merrill Lynch z Londynu podkreślają, że do tej pory w Radzie zdecydowanie przeważali zwolennicy braku podwyżek. Jednak obecnie dominują w niej już zwolennicy podwyżek." - podaje "Gazeta Prawna".
   W marcu Szwajcarski Bank Centralny podwyższył główną stopę procentową o 25 p.b. do 2,25 proc. Była to już szósta od końca 2005 r. podwyżka stóp procentowych w tym kraju. Według prognoz większości analityków możliwa jest jeszcze jedna, ale już ostatnia podwyżka o 25 pkt bazowych. Nadal jednak frank pozostaje atrakcyjną walutą dla kredytobiorców.
   Więcej informacji w dzisiejszym wydaniu "Gazety Prawnej".

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 02-04-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.