informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 64 gości, oraz: cisdg
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Do odliczenia ewidencja pojazdu nie jest potrzebna

   Aby zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wydatki poniesione na użytkowanie prywatnego samochodu członka zarządu dla celów spółki, nie potrzebne jest posiadanie ewidencji przebiegu pojazdu. Koszty mogą być rozliczone w granicach ustawowych limitów - podaje "Gazeta Prawna".


   Sprawa dotyczyła zaliczenia przez spółkę do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych podróżami służbowymi członka zarządu i używaniem prywatnego samochodu na cele spółki. Organy podatkowe jednak zakwestionowały te odliczenia, ponieważ spółka nie posiadała ewidencji przebiegu pojazdu.
   "Sprawa trafiła do sądu administracyjnego, który uchylił zaskarżoną decyzję. (...) Skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego wniósł dyrektor izby skarbowej. Zarzucił sądowi błędną interpretację przepisów oraz sprzeczności w uzasadnieniu wyroku. NSA oddalił jednak skargę kasacyjną. Sąd podkreślił, że powodem uchylenia decyzji organu podatkowego była przede wszystkim błędna interpretacja art. 16 ust. 1 pkt 38 ustawy. Przepis nie dotyczył należności z tytułu podróży służbowych, które podlegają rozliczeniu na zasadach ogólnych po powiązaniu z działalnością i przychodem." - pisze "Gazeta Prawna".
   "Sąd nie dopatrzył się także sprzeczności w argumentacji dotyczącej wydatków związanych z używaniem prywatnego samochodu na cele spółki. NSA zwrócił uwagę, że członkowi zarządu przysługiwał ryczałt, co pociągało za sobą konieczność prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu. Ale przepis mówi o wyłączeniu z kosztów wydatków ponad określony limit. Jeżeli więc nie ma odpowiedniej dokumentacji przebiegu pojazdu, koszty powinny być ograniczone do wysokości wyznaczonej limitem, a nie automatycznie całkowicie wyłączone. Wyrok jest prawomocny (sygn. akt II FSK 429/06)." - czytamy w "Gazecie Prawnej".

   Ewidencja przebiegu pojazdu powinna zawierać następujące dane:  • nazwisko, imię i adres właściciela auta,
  • numer rejestracyjny i pojemność silnika,
  • numer wpisu,
  • datę i informacje o wyjeździe/przebytej trasie,
  • liczbę przebytych kilometrów,
  • stawkę za 1 km przebiegu,
  • kwotę po przemnożeniu liczby kilometrów i "kilometrówki" oraz podpis podatnika.

   Więcej na temat w "Gazecie Prawnej", w artykule Aleksandry Tarki pt. "Nie potrzeba ewidencji".Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 30-03-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.