informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Coraz większe podwyżki nie doprowadzą firm do ruiny

   Nawet duży wzrost wynagrodzeń nie musi negatywnie wpłynąć na wyniki finansowe przedsiębiorstw, bo wydatki na pracowników stanowią niewielki udział w ich kosztach całkowitych. W zeszłym roku koszty płac, ubezpieczeń i innych świadczeń stanowiły zaledwie 17 proc. wydatków ogółem.


   Mimo dużego wzrostu wynagrodzeń i ogromnego przyrostu zatrudnionych udział tego typu kosztów był mniejszy niż rok wcześniej. Wtedy wyniósł 17,5 proc. - czytamy w Parkiecie.
   "Skutek? - Nawet kilkunastoprocentowa dynamika wydatków na zatrudnienie nie musi przełożyć się negatywnie na wyniki finansowe firm - ocenia ekonomista ING BSK. Zaznacza, że w takim stopniu może się zwiększyć fundusz płac. Na jego wysokość mają wpływ nie tylko wynagrodzenia, ale i liczba osób, które je dostają" - pisze Parkiet.
   Jak informuje Parkiet "jeśli z punktu widzenia firm gdzieś czają się kłopoty, to właśnie tutaj. - Kiedy bezrobocie spadnie do ok. 5 proc., firmy napotkają rzeczywistą barierę w postaci braku rąk do pracy. Wtedy do tego, by zwiększać sprzedaż, kluczowe okaże się zwiększanie wydajności - ocenia Maciej Bukowski z Instytutu Badań Strukturalnych. Zgadza się z nim Witold Orłowski, ekonomista PricewaterhouseCoopers: - Już niedługo będziemy mieli do czynienia z sytuacją, w której podaż pracy będzie ograniczeniem dla wzrostu gospodarczego - ocenia W. Orłowski".
   Zyski przedsiębiorstw rosną (GUS podaje, że wynik finansowy netto w 2006 roku w firmach zatrudniających powyżej 50 osób wzrósł aż o 35 proc.) i dla pracowników wzrost wysokości wynagrodzeń to za mało. Domagają się udziału w zyskach, dlatego przy współpracy ze związkami zawodowymi próbują wywierać naciski na pracodawców zapowiadając strajki i negocjacje płacowe.
   Więcej w Parkiecie, w artykule Łukasza Wilkowicza, pt. "Firmy mogą zwiększać płace bez spadku zysku".

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 30-03-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.