informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 74 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Budownictwo/ Lutyk: w przyszłym tygodniu wyniki prac nad definicją budownictwa społecznego

   W przyszłym tygodniu zostaną przedstawione opinii publicznej wyniki prac nad definicją budownictwa społecznego. Zespół międzyresortowy, składający się z przedstawicieli resortów budownictwa i finansów, analizuje założenia do tej definicji - powiedział w czwartek PAP rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów Jakub Lutyk.

   Dodał, że po ustaleniach zespołu potrzebna będzie jeszcze akceptacja założeń do definicji ministra finansów Zyty Gilowskiej oraz szefa resortu budownictwa Andrzeja Aumillera.
   "W przyszłym tygodniu zostaną przedstawione opinii publicznej wyniki prac nad definicją budownictwa społecznego" - powiedział rzecznik.
   We wtorek wiceminister budownictwa Piotr Styczeń powiedział PAP, że uzgodnienia w sprawie definicji są wynikiem kompromisu obu resortów.
   "Kompromis polega na tym, że z pewnych zapisów, m.in. z szerokiego określenia materiałów budowlanych, musieliśmy (resort budownictwa - PAP) zrezygnować, z kolei minister finansów przyzwolił na stosowanie preferencyjnej stawki do określonego zespołu remontów" - wyjaśniał Styczeń.
   Podkreślił, że w rozmowach z resortem finansów zabiegał o to, aby "szereg prac remontowych nie tylko we wspólnotach mieszkaniowych, spółdzielniach, ale także w domach jednorodzinnych można było wykonywać na zlecenie prywatnego inwestora według obniżonej stawki VAT".
   Dodał, że 7-proc. stawką VAT byłyby objęte remonty: elewacji, dachu, klatki schodowej czy instalacji, co - jak podkreślił - było dotychczas mocno kwestionowane.
   "Ustępowaliśmy (Ministerstwu Finansów - PAP) w kwestiach takich robót, których wykonanie byłoby trudne do zaakceptowania z punktu widzenia systemu rejestracji podatkowych" - mówił Styczeń.
   Podwyżce podatku VAT z 7 do 22 proc. na mieszkania i domy może zapobiec wpisanie do ustawy o VAT definicji budownictwa społecznego.
   Dzięki tej definicji od 2008 r. obniżona 7-proc. stawka VAT objęłaby mieszkania o powierzchni do 120 m kw. i domy do 220 m kw. Wyższa 22-proc. stawka VAT miałaby obowiązywać za każdy dodatkowy metr ponad ustalone limity.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 29-03-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.