informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Kolejne pułapki bankowości elektronicznej
   Jak podaje "Gazeta Prawna", ostatnio niektórzy internauci mogli otrzymać pocztę z fałszywą stroną systemu szybkich płatności Moneybookers.
   "E-maile zawierały komunikat, że klient otrzymał na konto pewną kwotę pieniędzy i może je odebrać, logując się na stronę Moneybookers, do której podany był link. Jeśli użytkownik zaloguje się na niej przez przysłany link, udostępnia dane umożliwiające włamanie się do konta." - informuje dziennik.
   "Gdy dowiadujemy o takich przypadkach, staramy się jak najszybciej unieruchomić serwer, z którego rozsyłane są takie e-maile.Współpracując z policją, staramy się wytropić nadawcę tych wiadomości", mówi Marek Krawczyk, dyrektor Moneybookers w Polsce
   "Tego typu praktyki zdarzają się dość często i dotyczą również banków, ale tylko nieliczne przypadki są ujawniane. Banki są bardzo narażone na ataki hakerów. Kilka tygodni temu dokonano elektronicznego włamania do szwedzkiego Nordea Banku, w wyniku którego stracił on około 1 mln euro. Tysiące klientów otrzymywało podrobioną korespondencję od banku." - czytamy w "Gazecie Prawnej".
   Problem wyłudzeń danych od osób korzystających z bankowości internetowej dotyczy klientów na całym świecie. Niedawno Urząd Nadzoru Finansowego w Wielkiej Brytanii (The Financial Services Authority) podał do wiadomości, że brytyjski sektor usług finansowych odnotował 8000% wzrost liczby przypadków phishingu w ciągu dwóch ostatnich lat. Ataki phishingowe odpowiedzialne są za 25%-50% strat ponoszonych przez klientów w wyniku kradzieży środków zgromadzonych na rachunkach bankowych.
   Więcej informacji w dzisiejszym wydaniu "Gazety Prawnej" w artykule Moniki Krześniak pt. "Nowe pułapki bankowości elektronicznej"

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 29-03-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.