informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 49 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

W Polsce może zabraknąć energii elektrycznej już w 2010 roku
   W bieżącym roku polskie elektronie czeka boom inwestycyjny. Na budowę nowych bloków energetycznych elektrownie wydadzą ponad 4 mld zł, z czego najwięcej, bo 2,5 mld zł na inwestycje przeznaczy Grupa BOT Górnictwo i Energetyka. Brak nowych inwestycji w energetyce może spowodować, że już za kilka lat może w Polsce brakować energii elektrycznej.
   „Może się okazać, że ten rok będzie jednym z ostatnich, w których warto jeszcze będzie prywatyzować polską energetykę. Firmy z branży z tej branży potrzebują, biorąc pod uwagę tempo starzenia się bloków, ogromnych nakładów na odbudowę zdolności wytwórczych. Państwo, które chce utrzymywać kontrolę nad największymi spółkami, pieniędzy na inwestycje nie ma” – podkreśla „Gazeta Prawna”. Konsekwencją zapóźnienia inwestycyjnego w branży będzie skokowy wzrost cen energii elektrycznej. Od przyszłego roku wchodzą w życie nowe, bardziej rygorystyczne przepisy ochrony środowiska, co większy koszty ekologiczne. Część wytwórców może nawet ograniczać produkcję, aby uniknąć dodatkowych kar.
   „Te zjawiska będą wymuszały wzrost wydajności elektrowni, ocenianej teraz jako niska z powodu nadmiernego zatrudnienia. Gdyby nie umowy społeczne w energetyce gwarantujące albo wieloletnią pracę, albo wysokie odprawy i trwająca konsolidacja (łączenie mniejszych zakładów w duże holdingi branżowe), redukcje byłoby widać gołym okiem. Zatrudnienie spada m.in. w BOT, PKE, ale skala zjawiska jest na razie niewielka” – podsumowuje „Gazeta Prawna”.
   Więcej informacji w artykule dzisiejszym wydaniu „Gazety Prawnej”, w artykule autorstwa I. Chojnackiego pt. „Elektrownie zainwestują w tym roku ponad 4 mld zł”.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 27-03-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.