informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 59 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Podaruj mieszkanie i weź kredyt z dopłatą
   O preferencyjny kredyt mieszkaniowy z dopłatą do odsetek mogą się starać nawet te rodziny, które już mają własne lokum. Wystarczy, że na kilka tygodni podarują je komuś z najbliższych krewnych i w tym czasie podpiszą umowę kredytową. Potem tą samą drogą mogą nieruchomość odzyskać bez ryzyka cofnięcia dopłat - informuje "Rzeczpospolita".
"Przypomnijmy: państwo postanowiło wspomóc małżeństwa oraz osoby samotnie wychowujące dzieci w zaspokajaniu ich potrzeb mieszkaniowych i zdecydowało, że dopłaci z budżetu 50 proc. do odsetek preferencyjnego kredytu. Takie kredyty są już udzielane przez bank PKO BP i SKOK. Dzięki dopłatom można zaoszczędzić pokaźną sumę, np. przy kredycie w wysokości 370 tys. zł na budowę 140-metrowego domu pod Warszawą dopłaty mogą sięgać nawet 50 tys. złotych." - pisze "Rzeczpospolita".
   "Ustawa z 8 września 2006 r. o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania jako jeden z warunków otrzymania kredytu z dopłatą wymienia brak tytułu prawnego do innej nieruchomości mieszkalnej w momencie podpisywania z bankiem umowy kredytowej. Nie dostanie więc kredytu rodzina, która ma już dom lub mieszkanie na własność. Ale łatwo ten warunek ominąć." - podaje dziennik.
   "Spójrzmy na przykład: Aniela i Kazimierz R. mieszkają w dwupokojowym własnościowym mieszkaniu w Warszawie, które kupili przed sześciu laty. Wartość rynkowa mieszkania to obecnie ok. 300 tys. zł. Nie mają innych mieszkań. Państwo R. marzą o domu z ogrodem pod Warszawą. Kilka lat temu kupili tanio ziemię z myślą o zbudowaniu na niej całorocznego 140-metrowego domu. Czy mogą wziąć kredyt preferencyjny na budowę domu? Tak, jeśli najpierw jedno z małżonków podaruje mieszkanie drugiemu, a następnie to drugie zrobi darowiznę na rzecz kogoś z najbliższych krewnych: rodziców, dziadków, rodzeństwa, dziecka, wnuczka, a także pasierba, macochy, ojczyma. Będzie to stosunkowo tania operacja, gdyż od 1 stycznia 2007 r. darowizny na rzecz najbliższej rodziny są zwolnione z podatku." - czytamy w "rzeczpospolitej".
   Ministerstwo Budownictwa potwierdziło "Rzeczpospolitej", że po przeniesieniu własności nieruchomości na inną osobę kredytobiorca spełnia warunki do uzyskania preferencyjnego kredytu.
   Kredyty mieszkaniowe z dopłatą udziela obecnie Bank PKO BP oraz 46 SKOK-ów. Jednak, jak kilka dni temu podała "Gazeta Wyborcza", w ciągu dwóch miesięcy PKO BP udzielił tylko około 400 kredytów mieszkaniowych z budżetową dopłatą. Problemem dla potencjalnych kredytobiorców jest bowiem limit kosztowy. Zgodnie z ustawą o finansowym wspieraniu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania cena lub koszt budowy domu bądź mieszkania nie mogą przekroczyć podawanych przez GUS średnich kosztów budowy w województwie lub mieście wojewódzkim. Np. w Warszawie, aby dostać dopłatę, metr kwadratowy mieszkania lub domu musiałby kosztować poniżej 4,4 tys. zł.
   Szczegóły w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej".

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 26-03-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.