informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 84 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Kluska: Potrzeba 8 lat by zmienić klimat prowadzenia firm
   Premier Jarosław Kaczyński przedstawi dziś pierwszą część pakietu ustaw, mających ułatwić działalność przedsiębiorcom. "Rzeczpospolita" rozmawia z biznesmenem Romanem Kluską, który przyczynił się do ich powstania.
   Biznesmen mówi, że nowe ustawy umożliwią rejestrację firmy w jednym okienku w urzędzie skarbowym. Ograniczone zostaną wymogi sprawozdawcze w stosunku do przedsiębiorstw i nie będzie trzeba się starać o numer identyfikacyjny dla firmy, czyli tak zwany REGON. Nie będzie potrzeby udowadniania, że ma się prawo do lokalu, w których chce się prowadzić działalność. Wystarczy oświadczenie przedsiębiorcy. Tam, gdzie jest wymagane zezwolenie na prowadzenie jakiejś działalności, znikną wszelkie ograniczenia. Wystarczy na przykład spełnić warunki do produkcji biopaliw, aby otrzymać zgodę na ich wytwarzanie. Korzystniej ma zostać uregulowana sprawa kontroli - małe firmy mają być kontrolowane krócej niż duże. Urzędnicy będą musieli też pisemnie się wytłumaczyć, jeśli zechcą przeprowadzić równocześnie dwie kontrole.
   Roman Kluska przyznaje jednak, że jest to "dopiero pierwszy krok na bardzo długiej drodze, jaka nas czeka". Aby całkowicie zmienić klimat prowadzenia firm w Polsce trzeba jego zdaniem co najmniej 8 lat.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 19-03-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.