informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 45 gości, oraz: Tolmer
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Wydatki inwestycyjne a ulga podatkowa

   Dopłaty otrzymane na pokrycie wydatków inwestycyjnych mogą być objęte zwolnieniem od podatku dochodowego. Wszystko zależy od sposobu, w jaki zostały on spożytkowane - podaje "Gazeta Prawna".


   "NSA rozpatrzył sprawę dotyczącą zwolnienia z CIT nieodpłatnych świadczeń związanych z otrzymaniem, zakupem albo wytworzeniem we własnym zakresie środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych, od których dokonuje się odpisów amortyzacyjnych (art. 17 ust. 1 pkt 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych; t.j. Dz.U. z 2000 r. nr 54, poz. 654 z późn. zm.)." - pisze "Gazeta Prawna".
   Naczelny Sąd Administracyjny uchylił wyrok WSA, który uznał, że przychód uzyskany przez spółkę podlega opodatkowaniu w takim zakresie, w jakim dopłata lub pożyczka nie zostały spożytkowane zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 21. "Zdaniem NSA podatnik nie wykazał, że dopłaty zostały w istocie przekazane na zakupy inwestycyjne, co było warunkiem zwolnienia. Sąd pierwszej instancji, do którego trafi teraz sprawa, powinien wypowiedzieć się merytorycznie, czy dopłaty zostały spożytkowane (i w jakim zakresie) w sposób, który zapewniałby zwolnienie z podatku (sygn. akt II FSK 353/06)." - czytamy w "Gazecie Prawnej".
   W ramach zmodyfikowanego poddziałania 2.2.1 SPO WKP o dotacje unijne w wysokości do 70% kosztów projektu starać się mogą małe i średnie firmy dokonujące nowych inwestycji. Złożone projekty oceniać będzie Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Premiowane przy ocenie będą wnioski o dofinansowanie projektów przygotowanych już w momencie ich składania do realizacji. Pamiętać jednak trzeba, że zgodnie z wytycznymi UE sama realizacja nie może rozpocząć się wcześniej niż nastąpi złożenie wniosku o dofinansowanie.
   Więcej na temat w "Gazecie Prawnej", w artykule Marcina Musiała pt. "Zwolnienie zależy od rodzaju wydatków".

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 14-03-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.