informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 66 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Polacy ulokowali 1,5 mld zł w zagranicznych funduszach inwestycyjnych w 2006 r.
   Wartość środków, które Polacy ulokowali w tytułach uczestnictwa zagranicznych funduszy inwestycyjnych dostępnych u krajowych dystrybutorów wzrosła do 1,5 mld zł w 2006 roku z 304 mln zł rok wcześniej, podały Analizy Online, firma monitorująca rynek funduszy inwestycyjnych i emerytalnych.
   W ubiegłym roku inwestorzy lokowali środki w 34 zagranicznych funduszach inwestycyjnych, w tym 12 działających w formie parasoli.
   "Saldo inwestycji Polaków w tytuły uczestnictwa zagranicznych funduszy i subfunduszy wyniosło równowartość 1,08 mld zł w 2006 r. Na tę kwotę złożyły się wpłaty o wartości 1,46 mld zł i umorzenia wartości 380 mln zł" - czytamy w raporcie.
   Saldo inwestycji w zagraniczne fundusze było w 2006 roku 25 razy mniejsze, niż napływ środków do krajowych funduszy inwestycyjnych.
   Krajowi inwestorzy najwięcej środków ulokowali w tytułach uczestnictwa denominowanych w dolarach (48%) oraz euro (42%). Inwestycje w innych walutach, w tym w złotych, stanowiły zaledwie 10% aktywów ulokowanych w funduszach zagranicznych.
   Oferta zagranicznych funduszy dostępna jest u kilku krajowych dystrybutorów. Część funduszy oferowana jest na zasadach wyłączności, w placówkach banków należących do tych samych grup kapitałowych (Raiffeisen, Robeco/BGŻ, Jeske, GE/GE Money, Nordea).
   Największą liczbą dystrybutorów dysponują Merrill Lynch International Investment Funds (8 umów dystrybucyjnych) oraz Franklin Templeton Investment Funds SICAV (7 firm).
   W 2006 roku napływ aktywów netto do krajowych funduszy inwestycyjnych wyniósł 25,5 mld zł. Na koniec 2006 roku aktywa TFI miały wartość 98,8 mld zł.
   Według danych Analiz Online wartość aktywów netto funduszy inwestycyjnych wzrosła do 107,7 mld zł w lutym, o 0,8% w porównaniu ze styczniem i o 55% licząc rok do roku.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 14-03-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.