informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 84 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Urzędnicy podcinają firmom skrzydła
   Bezduszność urzędników oraz brak jednolitej interpretacji przepisów może pozbawić polskie firmy dopływu 8,3 milirada euro unijnych pieniędzy z programu "Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw".
   Z danych, do których dotarła "Rzeczpospolita" wynika, że w tym roku z błahych powodów odrzucono prawie jedną trzecią złożonych wniosków przedsiębiorców. Na blisko 3 tysiące jeszcze przed rozpatrzeniem do kosza trafiło prawie 800. Gdy poprzednio przydzielano dotacje z tego programu, na prawie 21,7 tys. firm unijne wsparcie dostała tylko co siódma. Większość podań odrzucono w czasie oceny, ale 6,7 tys. wniosków - co trzeci - oddalono, nie zapoznając się nawet z ich zawartością merytoryczną.
   Powodem odrzucenia wniosku mógł być na przykład brak parafki na odwrocie jednej ze stron albo brak zaświadczenia, które według przepisów w ogóle nie było wymagane. Przedsiębiorcy są rozżaleni, głośno jednak nie chcą o tym mówić, obawiając się zemsty urzędników - pisze "Rzeczpospolita".
   Minister rozwoju regionalnego Grażyna Gęsicka zapowiada , że jej resort będzie się starał uprościć procedurę składania wniosków. - Zmniejszymy liczbę załaczników z 22 do 9 - mówi.
   "Urzędnicy podcinają firmom skrzydła" - tekst w "Rzeczpospolitej".

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 13-03-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.