informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Zmiany w ustawie o komornikach sądowych
   Ostatnie, trzecie czytanie kontrowersyjnych zmian w ustawie o komornikach sądowych i egzekucji przesunięto ze środy na piątek.
   Nowelizacja budzi sprzeciw przedsiębiorców. Chodzi o zapis, który pozwala komornikom uzależnić wszczęcie postępowania egzekucyjnego od wcześniejszego zapłacenia przez wierzyciela 1. proc. wartości wierzytelności (podobna opłata istniała do końca 2001 r.). Według autorów nowelizacji poprawi to sprawność egzekucji sądowej. Przedsiębiorcy uważają z kolei, że te bezzwrotne zaliczki znacznie podniosą koszty egzekucji komorniczej. Mogą nawet doprowadzić do tego, że komornikom nie będzie zależało na skutecznych działaniach.
   Zdaniem Krajowej Rady Komorniczej zmiany w ustawie nie zwiększą kosztów egzekucji - tak jak dotychczas będzie je ponosił dłużnik. "Zaliczkowe" opłaty są potrzebne, gdyż wzrosły koszty egzekucji. A ściągiecie długu leży w interesie komornika, bo tylko wtedy może on liczyć na pełne wynagrodzenie.
   Z kolei Krajowa Rada Radców Prawnych ostrzega, że zmiany w ustawie zmierzają do zapewnienia komornikom wyłączności na określonym rewirze, co ogranicza wierzycielowi wybór komornika.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 14-07-2004

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.