informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 69 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Spółkę osobową założysz za mniej

   Od 10 marca zaczną obowiązywać nowe, niższe opłaty w sprawach rejestrowych. Zmiany wprowadziła nowela ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych - podaje "Gazeta Prawna".


   "Niższe opłaty zapłacą przedsiębiorcy w sprawach rejestrowych. Na przykład opłata stała od wniosku o zarejestrowanie w Krajowym Rejestrze Sądowym spółki osobowej od 10 marca wyniesie 750 zł, a przedtem była taka sama dla spółek osobowych i kapitałowych i wynosiła 1 tys. zł. Z kwoty 500 zł do 250 zł została obniżona opłata stała od wniosku o zarejestrowanie w Krajowym Rejestrze Sądowym stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej, jeśli podmioty te nie są wpisywane do rejestru przedsiębiorców." - czytamy w "Gazecie Prawnej".
   "Ustawodawca konkretnie określił katalog spraw gospodarczych, w których pobierana jest opłata stała od pozwu, i zamieścił w nim również sprawy o uchylenie uchwały wspólników, uchwały walnego zgromadzenia spółki, stwierdzenie nieważności tych uchwał i ustalenie istnienia lub nieistnienia uchwały organu spółki. Wprowadził też zasadę, że nadpłatę zawsze zwraca się stronie na koszt skarbu państwa." - informuje "Gazeta Prawna".
   Więcej informacji w "Gazecie Prawnej", w artykule Małgorzaty Piaseckiej-Sobkiewcz pt. "Spółki osobowe zapłacą mniej w KRS".

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 09-03-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.