informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Nowe zasady prowadzenia ewidencji przychodów

   Zmieniły się zasady prowadzenia ewidencji przychodów i wykazu środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych. Uchylono m.in. przepisy dotyczące ewidencjonowania przychodów przez podatnika opłacającego podatek VAT - podaje "Gazeta Prawna".


   "Tak jak dotychczas, zapisy w ewidencji powinny być dokonywane w porządku chronologicznym, nie później niż do 20 dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Zapisów tych trzeba jednak dokonywać na podstawie innych niż dotychczas dowodów. Teraz zapisów należy dokonywać na podstawie dokumentów, o których mowa w par. 3, 4 i 7 rozporządzenia." -pisze "Gazeta Prawna".
   "Chodzi tu więc o wystawione faktury VAT, dokumenty celne, rachunki oraz faktury korygujące i noty korygujące - jeśli sprzedaż jest dokumentowana fakturami, a w przypadku sprzedaży bez faktur - na podstawie wystawionego na koniec dnia dowodu wewnętrznego." - wyjaśnia "Gazeta Prawna".
   Należy pamiętać, że równowartość nieodpłatnie otrzymanych środków trwałych, środków trwałych w budowie oraz wartości niematerialnych i prawnych należy ująć na koncie rozliczeń międzyokresowych przychodów, jeżeli stosownie do innych ustaw nie zwiększają one kapitałów - funduszy własnych. Stanowi o tym art. 41 ust. 2 ustawy o rachunkowości.
   Więcej na temat w "Gazecie Prawnej", w artykule Edyty Wereszczyńskiej pt. "Ewidencja musi być udokumentowana".

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 08-03-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.