informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Dopłaty do kredytów hipotecznych mogą być pretekstem do nadużyć
   W opinii specjalistów już wkrótce mogą zdarzyć się próby wyłudzenia dopłat do odsetek od preferencyjnych kredytów hipotecznych. Kredyty udzielane w ramach programu „Rodzina na Swoim” mogą być przeznaczone na zakup zarówno nieruchomości na rynku pierwotnym oraz wtórnym. W tym drugim przypadku istnieje niebezpieczeństwo, że część kwoty zakupu będzie płacona nieoficjalnie. Banki przyjmujące wnioski o dopłaty w praktyce nie będą mogły kontrolować oświadczeń klientów ubiegających się o dopłatę.
   Podstawowym problem przy korzystaniu z dopłat jest limit ceny mkw. mieszkania lub domu. W ustawie zdecydowano, że będzie on określany na podstawie średnich cen nieruchomości mieszkaniowych podawanych przez GUS dla danego województwa, co oznacza, że limity są dużo niższe niż średnie ceny rynkowe. Problem szczególnie dotyczy dużych miast i tam mogą pojawić się próby zaniżania cen w aktach kupna-sprzedaży. „Osoby, które myślą o dokonywaniu takich transakcji pod stołem, powinny jednak pamiętać, że cenę mieszkania ma prawo zweryfikować urząd skarbowy” – zwraca uwagę „Gazeta Prawna”.
   W przypadku budowy systemem gospodarczym sprawa wydaje się łatwiejsza, ale należy pamiętać o ograniczeniu w postaci maksymalnej powierzchni domu – 140 mkw., która uprawnia do ulgi. W przypadku mieszkań limit wynosi 75 mkw. „Ustawa przewiduje również, że aby skorzystać z dopłat, nie można być właścicielem ani współ właścicielem mieszkania lub domu. Sytuacja mieszkaniowa kredytobiorcy oceniana jest jednak wyłącznie na dzień zawarcia umowy kredytu” - pisze Gazeta Prawna.
   Więcej informacji w dzisiejszym wydaniu „Gazety Prawnej”, w artykule autorstwa E. Usowicz pt. „Kredytobiorcy już wiedzą, gdzie są luki w ustawie”.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 06-03-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.