informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 139 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Firmy ubezpieczeniowe dyskryminują małżonków
   Gdy mąż spowoduje wypadek samochodowy, w którym ucierpi żona - współpasażerka, nie należy się jej odszkodowanie z obowiązkowej polisy OC - pisze "Życie Warszawy". Dziennik zwraca uwagę, że absurdalne prawo dotyczy około 8 milionów osób.

   Gazeta alarmuje, że małżeństwa objęte wspólnotą majątkową należą do kategorii osób, które są dyskryminowane przez ubezpieczycieli i prawo. Jeśli bowiem współmałżonek ucierpi w wypadku, będąc pasażerem w aucie kierowanym przez drugiego współmałżonka, nie ma co liczyć na odszkodowanie z polisy OC. Dziennik dodaje, że tę interpretację przepisów potwierdził w orzeczeniu ze stycznia 2006 roku Sąd Najwyższy. Wynika to z faktu, że w świetle prawa małżonkowie są jednym podmiotem. Są zatem jednocześnie współposiadaczami pojazdu i współubezpieczonymi jedną polisą OC. "Życie Warszawy" podkreśla, że to prowadzi do absurdalnej sytuacji, w której małżonkowie jadący razem samochodem są traktowani gorzej niż osoba obca - pasażer auta.
   Więcej o absurdalnych przepisach i odszkodowaniu z polisy OC - w "Życiu Warszawy".

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 05-03-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.