informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość, oraz: ibbbh
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Bomba emerytalna niedługo wybuchnie, a winnych nie ma
   Gazeta Wyborcza podaje, że wypłata wcześniejszych emerytur od przyszłego roku jest nierealna. Zagrożone są też wypłaty z otwartych funduszy emerytalnych.
   Autor przypomina, że reforma emerytalna sprzed ośmiu lat zakłada wypłatę przez ZUS od przyszłego roku wcześniejszych emerytur. Każdego roku miałoby na nie przechodzić średnio 100 tysięcy osób.
   Gazeta dotarła do listu skierowanego do ZUSu, autorstwa Prokomu. Stwierdza się w nim, że uruchomienie w systemie informatycznym przyznawania i wypłaty emerytur pomostowych w terminie 1 stycznia 2008 roku jest juz praktycznie nierealne. Informatycy twierdzą, że na zmiany w systemie potrzeba półtora roku. Według Prokomu uchwalenie brakujących regulacji prawnych powinno nastąpić nie później niż w czerwcu 2007 roku.
   Gazeta przypomina, że do pierwszych wypłat zostało dziewięć miesięcy. Rząd nie stworzył jeszcze ustawy, która określi, na jakich zasadach przyznawać wcześniejsze emerytury.
   Politycy nie określili także, kto i na jakich warunkach ma wypłacać pieniądze w ramach otwartych funduszy emerytalnych - dodaje gazeta. Zespół pod kierownictwem wicepremiera Ludwika Dorna, który ma się tym zająć, jeszcze nie powstał.
   Wyborcza cytuje wypowiedź Michała Boniego, byłego ministra pracy w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego. Nie dziwi się on Prokomowi, że ten dmucha na zimne. Zdaniem Boniego, winę ponoszą kolejne rządy sprawujące władzę od 1999 roku. Potrzebna jest interwencja premiera - cytuje byłego ministra Gazeta. W przeciwnym razie grozi nam tragedia.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 05-03-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.