informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 45 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

2,5 tys. euro to za mało, by pracować w Polsce?

   Mająca swą siedzibę w Warszawie unijna agencja Frontex, która koordynuje zarządzanie zewnętrznymi granicami Unii Europejskiej, ma problem ze znalezieniem pracowników - czytamy w "Życiu Warszawy". Dziennik wyjaśnia, że to głównie wynik niższych niż w Brukseli płac.
   Frontex to stosunkowo młoda agencja. Działa zaledwie od półtora roku. "Rzeczywiście, mamy problem z rekrutacją pracowników" - mówi "Życiu Warszawy" rzeczniczka Fronteksu Daniela Munzbergova. Na razie w Warszawie pracuje 75 unijnych ekspertów, a do końca tego roku powinno być ich dwa razy więcej, by agencja mogła właściwie wykonywać swoje zadania.
   Problemy wynikają głównie z niższych zarobków i niewyjaśnionego do końca statusu w Polsce. "Przez to nie jesteśmy zbyt atrakcyjnym pracodawcą w porównaniu do innych unijnych instytucji" - dodaje Munzbergova. Chodzi o to, że pensje unijnych urzędników podlegają korekcie uwzględniającej koszty życia w danym kraju. Jako punkt odniesienia służą Bruksela i Luksemburg. W Polsce, gdzie życie jest tańsze, urzędnicy Fronteksu zarabiają tylko 77,6 proc. tego, co ich koledzy z Brukseli. Dlatego, jeśli mają do wyboru miejsce pracy, to nie jest zaskoczeniem, że wolą miasto, które oferuje im wyższe zarobki.
Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 03-03-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.