informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Gospodarka rozpędza się coraz bardziej, króluje optymizm
   Rzeczpospolita informuje, że polska gospodarka wzrosła w ostatnim kwartale ubiegłego roku o 6,4 procent PKB. Dane pochodzą z Głównego Urzędu Statystycznego. Gazeta dodaje, że rok zamknął się wynikiem 5,8 procent PKB. Zdaniem resortu finansów w tym roku może być jeszcze lepiej.
   Wiceminister finansów Katarzyna Zajdel - Kurowska poinformowała dziennik, że w pierwszym kwartale 2007 roku gospodarka będzie rosła w tempie 6,5 - 7 procent PKB.
   Rzeczpospolita dodaje, że optymistyczne prognozy potwierdzają dane przekazane przez GUS. Gospodarka wzrosła w porównaniu z ostatnim kwartałem 2005 roku o 6,4 procent PKB, wobec 5,8 procent w trzecim kwartale 2006 roku. Produkcja przemysłowa była większa o 7,8 procent niż rok wcześniej. Natomiast budownictwo o 19,3 procent. Sektor usług rynkowych zanotował wzrost sięgający 5,8 procent.
   Autor twierdzi, że takie dobre informacje pozwalają przedsiębiorcom myśleć o rozwoju. W IV kwartale 2006 roku inwestycje były wyższe o 19,3 procent wobec 19,8 procent w III kwartale. Biorąc pod uwagę, że koniec roku nie sprzyja zazwyczaj inwestycjom, można ten wynik uznać za znakomity.
   Rzeczpospolita cytuje wypowiedź Marka Zubera, byłego doradcy ekonomicznego premiera Kazimierza Marcinkiewicza. Jego zdaniem niższego wzrostu należy się spodziewać dopiero w trzecim i czwartym kwartale. Będzie to jednak skutek niezłych wyników ubiegłorocznych, a nie pogorszenia się koniunktury.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 03-03-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.