informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 49 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Definicja budownictwa społecznego wciąż wielką niewiadomą

   Resort budownictwa wraz z ministerstwem finansów nie mogą ustalić, jaka będzie definicja budownictwa społecznego. Ciągle nie ma jednolitej propozycji, jak rozwiązać problem VAT-u w budownictwie. Zgoda na obniżoną stawkę VAT jest tylko odnośnie lokali do 120 mkw i domów do 220 mkw - czytamy w Parkiecie.


   "Nierozwiązaną pozostaje kwestia, jak traktować remonty. MF optuje za tym, by niższy podatek stosować tylko w przypadku, kiedy koszt materiałów nie przekracza połowy kosztorysu robót" - pisze Parkiet.
   Parkiet podaje dalej, że "MF chodzi o to , by nie stosować niższych stawek na inwestycje "o charakterze luksusowym". Ministerstwo Budownictwa o limitach nie chce słyszeć".
   Mimo trudności legislacyjnych branżą budowlana ma się na razie bardzo dobrze. Wszystko wskazuje na to, że dobra passa w tym sektorze utrzyma się. Oprócz braku definicji społecznego budownictwa mieszkaniowego przedstawiciele branży narzekają na brak nowelizacji "Ustawy o planowaniu przestrzennym", przez co procedura wydawania pozwoleń na budowę wydłuża się.
   Więcej w dzisiejszym wydaniu Parkietu, w artykule "Rząd nie może ustalić, co z VAT"Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 02-03-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.