informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 83 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Polacy oszczędzają coraz aktywniej
   Z wyliczeń "Rzeczpospolitej" wynika, że wartość oszczędności Polaków wzrosła w zeszłym roku o ponad jedną piątą. To najwięcej od sześciu lat. Szybko rośnie udział funduszy i akcji w naszych oszczędnościach.
   "Przez dwanaście miesięcy 2006 roku wartość oszczędności gospodarstw domowych wzrosła w Polsce aż o 21,4 procent, do poziomu 413,3 miliardów złotych. Przeciętny Polak powinien mieć zatem odłożone około 10,9 tysięcy złotych, czyli 2 tysiące więcej niż rok wcześniej. Ostatni raz taki wzrost wystąpił w 2000 roku." - podaje dziennik.
   "Wciąż najwięcej pieniędzy, bo aż 223,1 miliardów złotych, jest ulokowanych na depozytach bankowych. Jednak ich wartość wzrosła zaledwie o 8 procent, podczas gdy udział w oszczędnościach spadł z 60 do 53 procent. Bardzo szybko zyskują na popularności aktywne formy oszczędzania. Ubiegły rok należał do funduszy inwestycyjnych. Wartość zgromadzonych w nich aktywów wzrosła przez dwanaście miesięcy ponad 60 proc., do 98,8 mld zł w grudniu 2006 r. Z tej sumy około 92 mld zł posiadały osoby fizyczne." - czytamy.
   Polacy coraz częściej interesują się także grą na giełdzie. Jak podała firma doradcza Analizy Online Polacy ulokowali bezpośrednio lub pośrednio w akcjach ok. 130 mld zł, czyli 1/5 oszczędności. Po raz kolejny zmalała natomiast wartość środków ulokowanych przez osoby fizyczne w papierach dłużnych emitowanych przez Skarb Państwa.


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 02-03-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.