informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 80 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Jak zaokrągla się urlop

   Zaokrąglanie niepełnych miesięcy i dni urlopu wypoczynkowego sprawia kłopot wielu pracodawcom. Powodowane jest to przede wszystkim tym, że w niektórych sytuacjach przepisów są niejasne - podaje "Rzeczpospolita".


   "Urlop proporcjonalny to taki, który pracodawca musi ustalić zarówno, gdy dochodzi do rozwiązania stosunku pracy, jak i do jego nawiązania w trakcie roku kalendarzowego. Oblicza się go odpowiednio do okresu zatrudnienia w firmie. (...) Przy proporcjonalnym ustalaniu wymiaru urlopu wypoczynkowego miesiąc kalendarzowy pracy odpowiada 1/12 rocznego wymiaru urlopu przysługującego pracownikowi. Niepełny kalendarzowy miesiąc pracy zaokrągla się w górę do pełnego miesiąca. Jeżeli w tym samym miesiącu kalendarzowym pracownik rozstaje się z dotychczasowym pracodawcą i nawiązuje nowy stosunek pracy w kolejnej firmie, to do pełnego miesiąca zaokrągla pierwsza firma." - czytamy w "Rzeczpospolitej".
   "Jeśli w trakcie roku kalendarzowego szef zmienia pracownikowi wymiar czasu pracy (np. z pełnego na niepełny), to odpowiednio koryguje urlop wypoczynkowy. W każdym jednak wypadku łączny wymiar wypoczynku w roku kalendarzowym, w którym pracownik ma zmienioną wysokość etatu, nie może przekroczyć 20 lub 26 dni, czyli tylu dni, ile należy się zatrudnionemu w pełnym wymiarze czasu pracy." - pisze "Rzeczpospolita".
   Z końcem listopada ubiegłego roku zmieniły się nieco zasady rozliczania urlopów wypoczynkowych dla osób zatrudnionych na część etatu. Przy zaokrąglaniu w ich przypadku urlopów proporcjonalnych, zasady są teraz podobne jak u pełnoetatowców. Przy wyliczeniach, zarówno miesiące pracy jak i dni urlopu należy więc w razie potrzeby zaokrąglić je w górę.
   Więcej na temat w "Rzeczpospolitej", w artykule Katarzyny Piecyk pt. "Czy i kiedy można pracownikom zaokrąglać urlop wypoczynkowy".

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 01-03-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.