informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Składka rentowa spadnie, pracownicy dostaną wyższe wynagrodzenia
   Rząd szykuje wszystkim pracownikom pięcioprocentową podwyżkę zarobków - pisze "Rzeczpospolita". Gazeta dowiedziała się, że o tyle zostanie obniżona składka rentowa płacona od pensji brutto.
   Reforma rozpocznie się w lipcu, gdy składka spadnie o 3 punkty procentowe. Od stycznia 2008 roku będzie mniejsza kolejne 2 punkty. Zamiast obecnych 6,5 procent zapłacimy wówczas tylko 1,5 procent składki rentowej. Po reformie w kieszeni osoby zarabiającej 2660 złotych brutto zostanie co miesiąc dodatkowo 133 złotych, czyli blisko 1,6 tysiąca złotych rocznie - czytamy w "Rzeczpospolitej".
   Jakub Lutyk, rzecznik Ministerstwa Finansów, wyjaśnia, że to spowoduje, iż pracownicy nie będą się już tak radykalnie domagać podwyżek, a i tak dodatkowe pieniądze wydadzą na zakupy, czyli pośrednio zwiększą wpływy do budżetu, choćby z tytułu VAT.
   "Rzeczpospolita" pisze też, że pracodwacom wicepremier Zyta Gilowska proponuje mniejszą, dwuprocentową obniżkę. Od stycznia za każdego zatrudnionego zapłacą 4,5 procent wartości pensji brutto (dziś jest to 6,5 procent).
   Skąd rząd chce wziąć pieniądze na sfinansowanie tak dużej obniżki - zastanawia się dziennik. Zdaniem wicepremier nie będzie z tym problemów. "Pójdą na to owoce wzrostu gospodarczego w latach 2006 i 2007" - mówi Gilowska.
   Szczegóły propozycji Ministerstwa Finansów - w "Rzeczpospolitej".


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 28-02-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.