informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 72 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Wyjazd integracyjny nie jest podróżą służbową

   Wyjazdu pracowników na imprezę integracyjną nie można nazwać podróżą służbową, a zatem wydatki poniesione na jej organizację nie są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych - uznała Izba Skarbowa w Łodzi - podaje "Gazeta Prawna".


   Sprawa, którą zajęła się izba dotyczy podatnika, który w ramach tzw. planowanej integracji organizuje dla wybranej grupy pracowników spotkania integracyjne. Na takich wyjazdach firma kładzie nacisk na komunikację interpersonalną, współdziałanie w zespole, podejmowanie decyzji. Była więc ciekawa, "czy tego typu spotkania powinny być zwolnione z opodatkowania, jako diety i należności za czas podróży służbowej pracownika?"
   "Zgodnie z kodeksem pracy pracownikowi wykonującemu na polecenie pracodawcy zadanie służbowe poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy, lub poza stałym miejscem pracy przysługują należności na pokrycie kosztów związanych z podróżą służbową. (...) Charakter spotkania integracyjnego wyklucza możliwość traktowania zaproszenia do udziału w integracji w kategoriach nakazowych, tak jak ma to miejsce w przypadku wydania polecenia służbowego. Konieczność wykonania polecenia służbowego wynika z podległości służbowej pracownika wobec pracodawcy i może rodzić konsekwencje wynikające z regulaminu pracy obowiązującego w firmie. Natomiast uchylenie się od wyjazdu na spotkanie integracyjne takich konsekwencji rodzić nie powinno." - czytamy w "Gazecie Prawnej". Decyzja dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi z 6 lutego 2007 r. (nr PB I-3/4117/IN-78/US/2006/AA).
   Podróżą służbową nie jest także wykonywanie usługi transportowej. Potwierdził to dyrektor Izby Skarbowej w Olsztynie w decyzji  z 5 września 2006 r. (nr PDF/E/ 4117-1-106/06). Należy pamiętać, że zasady zaliczania do kosztów wydatków z tytułu podróży służbowych osób prowadzących działalność gospodarczą określa art. 23 ust. 1 pkt 52 ustawy o PIT - przedsiębiorca może odliczyć koszty uzyskania dochodu w takiej samej wysokości, w jakiej mogą to zrobić pracownicy. Problemem jest tu jednak samo ustalenie, czy dany wyjazd da się zakwalifikować jako podróż służbową.
   Więcej na temat w "Gazecie Prawnej", w artykule Ewy Matyszewskiej pt. "Impreza integracyjna to nie podróż służbowa".

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 27-02-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.