informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 48 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Kiedy wydatki na cele integracyjne w koszty

   Do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć wydatki, jeśli spotkanie ma charakter integracyjny, o ile taki cel ustalił pracodawca - uznał WSA - podaje "Gazeta Prawna".

   "Telewizja Publiczna organizowała imprezy, które rozliczała w formie ryczałtu. Zwróciła się jednak z pytaniem do urzędu skarbowego, czy wydatki na imprezy integracyjne, finansowane ze środków obrotowych firmy, a nie z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, stanowią koszt uzyskania przychodu." - pisze "Gazeta Prawna".
   Zdaniem urzędu skarbowego wydatki na zabawę integracyjną nie mogą stanowić kosztów. Podobnie uważa izba skarbowa. Niezadowolony z decyzji organów podatnik złożył skargę do wojewódzkiego sądu administracyjnego.
   "WSA uchylił decyzję organów. W uzasadnieniu sąd przypomniał, że zaspokajanie potrzeb pracowniczych można podzielić na dwie grupy. Chodzi o potrzeby socjalne w interesie pracowników oraz ze względu na interes pracodawcy. Tylko w tym pierwszym przypadku można mówić o działalności socjalnej. Skoro wydatek na imprezę firmową nie był finansowany z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, to należało określić cel tej imprezy. Zakwalifikowanie takiego wydatku do kosztów uzyskania przychodu jest możliwe, jeśli impreza miała charakter motywacyjny, a jej celem była integracja pracowników" - czytamy w "Gazecie Prawnej".
   Odnosząc się do sprawy TVP, WSA podkreślił, że wydatki na spotkanie wigilijne nie mogą być zaliczone do kosztów.
   Więcej na temat w "Gazecie Prawnej".

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 21-02-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.