informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Kuszenie rodaków

   Lech Kaczyński z wizytą w Irlandii. Rozmawia z Polonią i namawia rodaków do powrotu. Z marnym skutkiem.


   Wizytę na Zielonej Wyspie Lech Kaczyński rozpoczął w niedzielę. Wczoraj spotkał się z premierem Irlandii Bertie Ahernem i prezydentem Mary McAleese. Dyskusje dotyczyły "spraw europejskich", m.in. traktatu konstytucyjnego.
   Jednak najważniejsze dla nas były rozmowy głowy państwa z Polonią - to w Irlandii już 200 tys. osób. - Mam nadzieję, że część Polaków, którzy zdecydowali się wyjechać, wróci do kraju. Bezrobocie spada i powinno spadać, a ostatni rok przyniósł prawie 6-proc. wzrost gospodarczy - kusił prezydent i przekonywał, że Polska podobnie jak Irlandia może stać się krajem rosnących szans: - Należy się zastanowić, czy być tu dalej, czy wracać - konkludował.
   Zrozumienia - jak podają agencje - nie znalazł. Pikietujący pod ambasadą polonusi mówili: - Polityka tej partii (PiS) i wywodzącego się z niej Lecha Kaczyńskiego nie służy Polsce. Skazuje nas, młodych ludzi, na emigrację.
   Irlandia była jednym z trzech państw obok Szwecji i Wielkiej Brytanii, które od 1 maja 2004 r. otworzyły swój rynek pracy dla Polaków. Szacuje się, że na same Wyspy wyjechało 2 mln osób. Wygląda na to, że największa w historii emigracja nie chce wracać. - Żeby wrócić, młodzi ludzie muszą mieć do czego, a Polska takiej szansy im na razie nie daje. Potrzeba głębokiej reformy finansów publicznych i edukacji. Na razie nie widzę żadnych działań w tym kierunku - mówi Ryszard Petru, główny ekonomista banku BPH.
   Jego słowa potwierdzają mieszkający w Dublinie Polacy: - O tym, że prezydent jest u nas, dowiaduje się od pana. Nie planujemy w najbliższym czasie wracać do Polski - mówi Anna Flandz, która wyjechała do Irlandii z chłopakiem.
   Dokąd mam wracać? Pan prezydent ma swój pałac, a ja pokój u teściów. Jak rząd wybuduje obiecane 3 mln mieszkań, to pomyślę nad powrotem - podsumował jeden z protestujących.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 21-02-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.