informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 71 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Posłowie poprawią kredyty z dopłatą
   Kupujący mieszkania w dużych miastach będą mogli skorzystać z kredytu mieszkaniowego z budżetową dopłatą - zapewnia Ministerstwo Budownictwa. Posłowie wniosą do Sejmu projekt nowelizacji ustawy, co ma złagodzić kryterium kosztowe mieszkań i domów objętych programem.
   "Gazeta Wyborcza" pisze, że szef resortu budownictwa Andrzej Aumiller poinformował wczoraj, że aby było szybciej, posłowie, a nie rząd wniosą do Sejmu projekt nowelizacji ustawy "o finansowym wspieraniu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania", która złagodzi kryterium kosztowe mieszkań i domów objętych rządowym programem.
   "Aby skorzystać z budżetowej dopłaty do kredytu (przez osiem lat mniej więcej połowa odsetek), cena lub koszt budowy domu bądź mieszkania nie może przekroczyć podawanych przez GUS średnich kosztów budowy w województwie lub mieście wojewódzkim. Np. w Warszawie, aby dostać dopłatę, mieszkanie lub dom musiałoby kosztować poniżej 4,4 tys. zł za m kw." - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
   "Problem w tym, że znalezienie w stolicy lokum, które spełniałoby ten warunek, graniczy dziś z cudem. Podobnie jest w innych dużych aglomeracjach. Projekt noweli zakłada więc, że GUS-owski wskaźnik będzie ustawowo podwyższony o 30 proc. Dziś dla Warszawy byłoby to niespełna 5,7 tys. zł za m kw. Ale czy za taką kwotę można tu kupić jakieś lokum?" - pisze "Gazeta Wyborcza".
   Na razie tylko PKO BP udziela kredytów z dopłatą, z której mogą skorzystać jedynie małżeństwa i osoby samotnie wychowujące dzieci. Po 20. lutego kredyty z dopłatami znajdą się również w ofercie SKOK-ów. O preferencyjny kredyt ubiegać się mogą małżeństwa oraz osoby samotnie wychowujące dzieci. Potencjalny kredytobiorca nie może posiadać własnego mieszkania lub spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu.
   Więcej informacji w dzisiejszym wydaniu "Gazety Wyborczej" w artykule Marka Wielgo pt. "Sejm poprawi kredyt z dopłatą?".

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 11-02-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.