informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 88 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Daleko do walki banków o klienta

   Koszt kredytu nie jest przeszkodą do jego wzięcia. Przedsiębiorcy narzekają głównie na bankowe procedury. A przecież bankom powinno zależeć na ułatwieniu życia firmom. Tym bardziej, że odnotowują wzrost dynamiki kredytów dla przedsiębiorstw. Coraz więcej firm chce inwestować, coraz więcej korzysta ze środków unijnych - to wszystko zachęca do pożyczania - podaje "Gazeta Prawna".


   "Jeszcze nie widzimy zielonego światła ze strony banków. Najłatwiejszy dostęp do kredytów mają firmy ze 100-proc. wiarygodnością i dużymi środkami własnymi" - mówi szef FKU Kompan, Krzysztof Kasica (producent stolarki PCV). - A jeśli chcemy się rozwijać i nie angażować własnych środków albo ktoś dopiero zaczyna działalność, to na pewno banki w tym nie pomogą. Dlatego częściej niż z usług banku korzystamy z usług firm leasingowych, które są skłonne bardziej pomagać w działalności firmy - dodaje." - pisze "Gazeta Prawna". To jednak nie przeszkodziło w 15-proc. wzroście kredytów zaciągniętych w bankach przez przedsiębiorstwa. W ubiegłym roku akcja kredytowa osiągnęła wartość ponad 143 mld zł.
   "Piotr Romanowski, partner w McKinsey & Co, który doradza polskim bankom, szacuje, że wolumeny kredytów dla małych przedsiębiorstw będą się zwiększać prawie dwukrotnie szybciej niż w przypadku średnich i dużych przedsiębiorstw. By tego dokonać, nadal skostniałe procedury muszą zostać unowocześnione, ale przede wszystkim nakierowane bardziej na wygodę klienta niż banku." - czytamy w "Gazecie Prawnej".
   Więcej informacji w "Gazecie Prawnej", w artykule Ewy Usowicz pt. "Firmy czekają na zielone światło od banków".

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 08-02-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.