informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 63 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Wynik aukcji internetowej jest wiążący

   Aukcja internetowowa niczym nie różni się od innych aukcji, tak więc i w jej przypadku stosuje się przepisy kodeksu cywilnego - orzekł Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ. Oznacza to, że zwycięstwo w licytacji podczas aukcji internetowej jest równoznaczne z zawarciem umowy kupna-sprzedaży. Sprawa dotyczyła sprzedaży samochodu na portalu Allegro.  - podaje "Gazeta Prawna".


   Osoby biorące udział w aukcji internetowej nie mogą wycofywać się ze sprzedaży rzeczy osobie, która zaproponowała najwyższą cenę i wygrała aukcję, tylko dlatego że cena nie spełniła ich oczekiwań. Potwierdzają to eksperci. "Skoro kodeks cywilny nie zawiera definicji aukcji, należy przyjąć, że jego przepisy regulują zarówno zwykłe aukcje, jak i każde inne - m.in. prowadzone na portalach internetowych" - mówi "Gazecie Prawnej" dr Bogdan Fischer, radca prawny z Kancelarii Chałas i Wspólnicy.
   "Tak więc wygrana licytacja w ramach aukcji internetowej (przy założeniu, że spełnione zostały wszystkie warunki aukcji) oznacza, że zawarta została umowa kupna-sprzedaży. Kupujący musi więc zapłacić zaproponowaną cenę, a sprzedający wydać towar. Różnią się tylko narzędzia służące zawarciu takiej umowy. Oświadczenia stron są składane w formie elektronicznej, na co zezwala, również w przypadku sprzedaży aukcyjnej, kodeks cywilny - przypominał sąd." - pisze "Gazeta Prawna".
   "Osoby dokonujące zakupów w internecie są często przekonane, że zawsze mogą zrezygnować z takich zakupów" - mówi Justyna Kurek, starszy specjalista w departamencie polityki konsumenckiej UOKiK. "Tymczasem możliwość odstąpienia w ciągu dziesięciu dni dotyczy tylko sprzedaży dokonywanej między przedsiębiorcą a konsumentem. Jeśli obie strony są konsumentami, nie ma możliwości odstąpienia" - dodaje.
   Więcej informacji w "Gazecie Prawnej", w artykule Ewy Usowicz pt. "Umowa wirtualna staje się realna".

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 08-02-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.