informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Coraz więcej lokujemy w funduszach inwestycyjnych
   Styczeń 2007 roku przyniósł kontynuację dynamicznego trendu wzrostu aktywów funduszy inwestycyjnych obserwowanego od kilku lat. Po niezwykle pomyślnym dla rynku funduszy inwestycyjnych 2005 roku, spodziewano się kontynuacji pomyślnego trendu, ale tylko nieliczni analitycy prognozowali, że rok 2006 będzie równie dobry.
Tymczasem aktywa ulokowane w funduszach inwestycyjnych wzrosły w przeciągu 12 miesięcy 2006 roku o 37,5 mld PLN osiągając na koniec grudnia łączną kwotę w sumie 98,8 mld PLN. Szacunkowy napływ nowych środków do funduszy wyniósł 25,5 mld PLN i był o 37% większy niż w roku ubiegłym.
   W 2006 roku na rynku pojawiło się 69 nowych podmiotów, funduszy i subfunduszy. To o 9 więcej niż w roku poprzednim. Absolutną nowością na polskim rynku są fundusze podstawowe i powiązane, czyli fundusze surowcowe. Rozwój rynku funduszy i pojawianie się nowych produktów to efekt odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie klientów.
   Udział polskiego rynku w skali całego rynku europejskiego wynosi tylko 0,3%, ale w minionym roku pod względem wartości powierzonych funduszom inwestycyjnym aktywów wyprzedziliśmy takie kraje jak Turcja i Grecja.
   Według gospodarza konferencji, dr Marcina Dyla, Prezesa Zarządu Izby Zarządzającej Funduszami i Aktywami, korzystanie z funduszy inwestycyjnych powinno być skorelowane z planami długookresowego oszczędzania, a nie jak ma to miejsce dziś, sposobem na szybkie zarobienie sporej sumy pieniędzy.
   Wśród czynników, które w sposób istotny wpłynęły na tak dynamiczny wzrost polskiego rynku funduszy inwestycyjnych, wymienić należy koniunkturę na krajowym rynku akcji, oraz związany z nią transfer oszczędności z depozytów bankowych. Nie bez znaczenia był również wzrost zamożności polskiego społeczeństwa oraz wzrost skłonności do oszczędzania – mówi Marcin Dyl.
   W chwili obecnej trwają prace legislacyjne nad nowelizacją ustawy o funduszach inwestycyjnych – przygotowane przy czynnym udziale Izby. Wprowadzone na jego mocy zmiany mają na celu dążenie do zrównywania warunków dla różnych podmiotów działających na rynku finansowym. Nowelizacja ta nie rozwiązuje jednak wszystkich kwestii wymagających zmian zapisu ustawy, w związku z czym Izba już rozpoczęła prace nad przygotowaniem kompleksowych rozwiązań wpływających na rozwój rynku.
   W celu zwiększenia wiedzy społeczeństwa na temat istoty funkcjonowania funduszy inwestycyjnych, IZFiA uruchomi w połowie roku cykl programów edukacyjnych – e-learningu, stworzonych z myślą o potencjalnych klientach.
   Zadaniem, jakie stoi przed Izbą w kilku najbliższych latach jest zrównanie się z bankami w liczbie osób korzystających z różnych form oszczędzania. Obecnie, fundusze inwestycyjne stanowią atrakcyjne źródło koncentrowania kapitału jednak mieszczą się daleko za popularnymi kontami oszczędnościowymi lub lokatami. 46% Polaków wyrażających chęć oszczędzania nie bierze pod uwagę rozwiązań, jakie niesie za sobą inwestycja w fundusze inwestycyjne. Wybierają oni popularne produkty banków, takie jak, lokaty, konta oszczędnościowe etc. Powodem ich decyzji jest nieznajomość zasad funkcjonowania funduszy inwestycyjnych oraz brak źródeł z których mogliby czerpać informacje, wydaje się więc, że program edukacyjny może skutecznie zmienić układ sił pomiędzy towarzystwami ubezpieczeniowymi a bankami.
   Według prezesa zarządu IZFiA w przeciągu 5 lat liczba osób inwestujących w fundusze inwestycyjne zrówna się z liczbą osób lokujących swoje oszczędności za pomocą popularnych usług bankowych.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 07-02-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.