informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 64 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Banki kuszą kredytami refinansowymi
   Banki dwoją się i troją, by zainteresować klientów swoją ofertą. Teraz zamierzają podkupywać sobie klientów, którzy zadłużyli się na zakup mieszkań lub domów. To może oznaczać niższe raty do spłacenia. Nawet o 20-30 proc. - pisze "Dziennik".
   "Ta oferta to kredyt refinansowy, czyli po prostu nowy kredyt mieszkaniowy brany na spłatę poprzedniego. Z roku na rok warunki udzielania kredytów są korzystniejsze, a zatem osoba, która zadłużała się kilka lat temu, dziś z pewnością jest w stanie znależć lepszy produkt. Pokazuje to przykład: jeśli mamy do spłaty 200 tys. zł kredytu oprocentowanego na 5,5 proc. zaciągniętego na 25 lat, to płacimy ratę w wysokości 1228 zł. Po zrefinansowaniu pożyczki i zmianie oprocentowania np. na 3,1 proc, rata zmniejszy się do 960 zł. Daje to aż 268 zł oszczędności miesięcznie, czyli 3216 zł rocznie. Przez cały okres spłaty zaoszczędzimy więc 80 tys. 480 zł!" - podaje gazeta.
   "Pierwsze oznaki wabienia klientów kredytem refinansowym już widać na rynku. W firmie Expander sprzedaż takich pożyczek w czerwcu 2006 r. stanowiła 2,5 proc. sumy wszystkich kredytów hipotecznych. W grudniu było to już 5 proc. Nic dziwnego, bo banki dwoją się i troją, by zainteresować klientów swoją ofertą." - czytamy.
   "Kto najbardziej może skorzystać na kredytach refinansowych? Zdaniem Michała Macierzyńskiego, analityka portalu Bankier.pl, o refinansowaniu powinni pomyśleć wszyscy, którzy zaciągali kredyty w euro, a także ci, którzy zadłużyli się przed 2004 r. i to zarówno w złotówkach, jak i we frankach. Tego samego zdania jest Krzysztof Olszewski z firmy Open Finance." - informuje gazeta.
   Więcej w dzisiejszym wydaniu "Dziennika".


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 07-02-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.