informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 64 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Banki kuszą: weź kartę kredytową, kupuj na raty
   Banki coraz odważniej podkupują sobie posiadaczy kart kredytowych. Wabikiem są już nie tylko niższe oprocentowanie i wyższy niż u konkurencji limit wydatków, ale też np. "wakacje kredytowe" lub możliwość zamiany długu na tańszy kredyt ratalny – pisze "Gazeta Wyborcza".
"Bankowcy walczą ostro o nowych klientów, ale jednocześnie doskonale zdają sobie sprawę, że tak naprawdę wymarzonym celem dla nich są ci, którzy mają już w kieszeni kartę kredytową konkurencji. Najczęściej takie osoby mają już wyrobiony nawyk używania kart przy każdych zakupach, a więc są dla bankowców potencjalną żyłą złota" – podaje gazeta.
   "Sposoby bankowców, by skusić klientów do wyrzucenia z portfela starej karty i zastąpienia jej inną, stają się coraz bardziej wymyślne (...). Raiffeisen i Getin ostro promują więc trzymiesięczne "wakacje kredytowe", dzięki którym klienci nie płacą odsetek od wykorzystanego limitu. Z kolei Multibank, Getin, Polbank, Citibank i BZ WBK bodaj jako jedyni na rynku pozwalają zamienić wykorzystaną część limitu karty na niżej oprocentowany kredyt ratalny."- czytamy.
   "Kredyt spłacany w ratach jest znacznie tańszy (w niektórych bankach nawet ok. 10 proc., gdy oprocentowanie długu na karcie sięga zwykle 20 proc.). Jest tylko jeden mankament: limit karcianych wydatków nie odtwarza się automatycznie do przykładowych 10 tys. zł po rozłożeniu części wydatków na raty, lecz też spada do 2,5 tys. zł. Nie można więc wydać więcej, niż wynosi limit wyznaczony przez bank, a co najwyżej spłacać znacznie niższe raty." - czytamy dalej.
   Polacy mają w swoich portfelach już łącznie przeszło 6,3 mln kart kredytowych. Tylko w ostatnim kwaratle 2006 r. banki wyemitowały blisko 700 tys. nowych kart. Liderem jest PKO BP, który wydał już 908 tys. "kredytówek". Drugie miejsce zajmuje Lukas Bank (807 tys.), a na trzecim jest GE Money Bank (750 tys.)
   Więcej na temat w "Gazecie Wyborczej".


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 05-02-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.