informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Więcej praw można amortyzować

   Od 1 stycznia br. powiększyła się lista wartości niematerialnych i prawnych, które można amortyzować. Wśród nich znalazły się prawa majątkowe oraz wartości, które nie mają fizycznej postaci. Do tej pory amortyzować można było tylko wynalazki, patenty, znaki towarowe, wzory użytkowe i zdobnicze - informuje "Rzeczpospolita".


   "Nie ma już więc wątpliwości, że można amortyzować wzór przemysłowy. Zgodnie z art. 102 ust. 1 pwp [przyp. Prawo własności przemysłowej] jest to nowa i mająca indywidualny charakter postać wytworu lub jego części, nadana mu w szczególności przez cechy linii, konturów, kształtów, kolorystykę, strukturę lub materiał wytworu oraz przez jego ornamentację. Przepisy o amortyzacji do końca 2006 r. mówiły o wzorach zdobniczych - prawach istniejących przed wejściem w życie pwp, które zostały zastąpione właśnie przez wzory przemysłowe." - pisze "Rzeczpospolita".
   Wzory przemysłowe "(...) nie figurowały w zamkniętym katalogu wartości niematerialnych i prawnych, to nie można ich było amortyzować. (...) Teraz można już je z pewnością amortyzować, podobnie jak prawa z rejestracji topografii układów scalonych (których także nie było wcześniej w katalogu). Zgodnie z art. 196 ust. 1 pwp przez topografię układu scalonego rozumie się rozwiązanie polegające na przestrzennym, wyrażonym w dowolny sposób rozplanowaniu elementów, z których co najmniej jeden jest elementem aktywnym, oraz wszystkich lub części połączeń układu scalonego." - czytamy w "Rzeczpospolitej".
   Więcej w "Rzeczpospolitej", w artykule "Na pewno można amortyzować wzory przemysłowe" autorstwa Przemysława Wojtasika.

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 02-02-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.