informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Kredyt za granicą będzie łatwiejszy dzięki historii kredytowej
   Każdy z nas przynajmniej teoretycznie może starać się o kredyt w dowolnym kraju Unii Europejskiej. Uzyskanie go może być łatwiejsze, gdy w zagranicznym banku przedłożymy raport z Biura Informacji Kredytowej - podpowiada "Rzeczpospolita".
   "Dla zagranicznego banku klient z Polski jest wielką niewiadomą i dlatego udzielenie mu większej pożyczki wiąże się z dużym ryzykiem. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja wtedy, gdy klient może przedstawić swoją historię kredytową. Od razu staje się dla instytucji finansowej bardziej wiarygodny. Zresztą z tego właśnie powodu warto za granicą wystąpić o kartę kredytową. Każdy, kto regularnie korzysta z takiej karty i bez opóźnień spłaca zadłużenie, buduje swoją historię kredytową." - pisze "Rzeczpospolita".
   "Informacje o spłatach długu zaciągniętego kartą i o innych produktach bankowych, z których korzysta dany klient, trafiają do miejscowej bazy danych o kredytobiorcach, czyli do odpowiednika naszego Biura Informacji Kredytowej. Po kilku miesiącach korzystania z karty bez żadnych potknięć, po wykazaniu się odpowiednimi dochodami i stałą pracą, będzie można zacząć myśleć o kredycie." - czytamy.
   "Najlepiej byłoby, gdyby np. irlandzki czy angielski bank mógł sprawdzić historię kredytową klienta w polskiej bazie danych. Niestety, przepisy na to nie zezwalają. Jedyne co można zrobić w takiej sytuacji, to samemu poprosić w Polsce o raport konsumencki, jeśli w takiej postaci będzie on honorowany przez zagraniczną instytucję." - czytamy dalej.
   Biuro Informacji Kredytowej zajmuje się gromadzeniem, przechowywaniem, przetwarzaniem i dystrybucją informacji o historii kredytowej klientów banków. BIK funkcjonuje niezależnie od banków. Obecnie współpracuje z 43 bankami i SKOK-ami. Instytucje te przekazują do Biura informacje kredytowe o wszystkich swoich klientach. BIK gromadzi zarówno dane pozytywne, wskazujące na postępowanie zgodne z warunkami umowy kredytowej zawartej z bankiem, jak i negatywne, wskazujące na nie wywiązywanie się klienta banku z postanowień umowy kredytowej.
   Więcej w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej".


Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 01-02-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.