informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Google przeprasza za cenzurę

   Sergey Brin, współzałożyciel Google'a, przyznał, że cenzurowanie Internetu na życzenie chińskich władz było błędem. Brin przemawiał podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. W swoim wystąpieniu przeprosił za stworzenie takiej wersji wyszukiwarki, która odrzucała treści niemile widziane przez władze w Pekinie. Dodał przy tym, że działanie takie źle wpłynęło na wizerunek jego koncernu.
   "Patrząc z biznesowego punku widzenia, decyzja o cenzurowaniu przyniosła nam straty" - stwierdził Brin. Google wciąż prowadzi interesy w Chinach, jednak głównymi rynkami są Stany Zjednoczone i Europa. A tutaj decyzja o cenzurowaniu Sieci spotkała się z oburzeniem. Tym bardziej, że cenzorem okazała się firma, której motto brzmi "Don't be evil" ("Nie bądź złym").
   Brin zapowiedział też, że jego firma będzie aktywnie walczyła z zanieczyszczeniem środowiska związkami węgla. Chodzi tutaj przede wszystkim, jak wyjaśnił współzałożyciel Google'a, że zakupiony niedawno firmowy odrzutowiec spala sporo paliwa. Dlatego też koncern postara się zmniejszyć własną emisję tak, by co najmniej zrównoważyć zanieczyszczenia emitowane przez samolot. Ponadto chce przeznaczać więcej pieniędzy na rzecz organizacji społecznych walczących o środowisko naturalne.
   Warto również wspomnieć, że Google planuje budowę największego w USA systemu baterii słonecznych. Dostarczy on koncernowi 1,6 megawata mocy, czyli 30% energii zużywanych przez biura. Nie będą z niego korzystały natomiast serwerownie, które zużywają nawet 10-krotnie więcej energii niż pomieszczenia biurowe.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 31-01-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.