informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 62 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Szerokopasmowy internet coraz bardziej dostępny

   Liczba linii umożliwiających stały i zarazem szerokopasmowy dostęp do internetu wzrosła w październiku 2006 roku w stosunku do października 2005 roku o ponad milion do 1.727.753 linii (czyli o 172%), wynika z raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE).
   "W październiku 2006 roku liczba łączy ogółem wyniosła 2.225.085, z czego 1.727.753 było łączami szerokopasmowymi" - czytamy w raporcie UKE, opublikowanym w poniedziałek.
   Urząd podał, że z danych zbieranych kwartalnie przez UKE na potrzeby Komisji Europejskiej od największych przedsiębiorców telekomunikacyjnych7 wynika, iż w październiku 2005 roku było 1.374.931 łączy umożliwiających stały dostęp do internetu, z czego 633.798 stanowiły łącza szerokopasmowe (liczba łączy poniżej 144 kbit/s - czyli wąskopasmowych według nomenklatury Komisji Europejskiej - wyniosła 741.133).
   "Oznacza to, że w ciągu roku przybyło w Polsce 850.154 nowych linii z dostępem do sieci internet. Z danych dotyczących tylko liczby linii szerokopasmowych wynika, iż (w porównaniu do października 2005 roku) w październiku 2006 roku przybyło 1.093.955 nowych linii szerokopasmowych, co stanowiło wzrost na poziomie około 172%. Różnica pomiędzy przyrostem linii ogółem a przyrostem linii szerokopasmowych wynika z tego, iż pewna część linii wąskopasmowych, tj. poniżej 144 kbit/s została zaadaptowana do przesyłu z większymi prędkościami" - czytamy dalej.
   UKE podał, że znaczną przewagę nad innymi operatorami na rynku dostępu do internetu ma Telekomunikacja Polska.
   "TP SA posiada ponad połowę wszystkich łączy ze stałym dostępem do sieci internet w stosunku do całości łączy oferowanych przez największych przedsiębiorców telekomunikacyjnych. [...] Konkurencję dla TP SA stanowią operatorzy alternatywni, zwłaszcza operatorzy sieci kablowych, którzy na koniec 2006 roku posiadali łącznie około 900.000 linii z dostępem do sieci internet" - napisano w raporcie UKE.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 29-01-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.