informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 45 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Bankowcy oczekują wzrostu biznesu w 2007 r. głównie dzięki bankowości detalicznej
   Warszawa, 22.01.2007 (ISB) – Bankowość detaliczna rokuje największe możliwości i szanse rozwoju dla banków w 2007 roku – uważa ponad jedna trzecia bankowców z 200 placówek badanych przez Instytut Pentor. Trzy czwarte bankowców ocenia, że rok 2006 był lepszy dla bankowości w Polsce niż rok poprzedni, poinformował w poniedziałek Eugeniusz Śmiłowski, prezes Instytutu Pentor.
   „W ubiegłym roku to sektor MSP był najczęściej wskazywany jako ten, który w największym stopniu przyczyni się do rozwoju bankowości w 2006 r. W tym roku jest to bankowość detaliczna. Można to rozumieć tak, że wyniki osiągane przez banki w tym segmencie są niewystarczające. To pewne zaskoczenie, ponieważ wydawało się, że tu będzie tendencja wzrostowa” – powiedział Śmiłowski podczas wspólnej ze Związkiem Banków Polskich (ZBP) konferencji prasowej.
   Drugim segmentem, który zdaniem bankowców przyczyni się do rozwoju biznesu banków w tym roku, jest właśnie bankowość małych i średnich przedsiębiorstw (MSP; 25% wobec 36% rok wcześniej), zaś trzecim bankowość hipoteczna (21%).
   Dziewięciu na dziesięciu bankowców uznało 2006 rok za bardzo dobry lub dobry dla polskiej bankowości. Negatywne oceny formułuje jedynie 1% bankowców, a żaden nie uznał go za bardzo niedobry dla bankowości w Polsce.
   Większość bankowców (70%) twierdzi, że na dobre wyniki finansowe banków w 2006 roku wpłynął wzrost przychodów, a nie redukcja kosztów. Wzrost ten banki zawdzięczają głównie zwiększeniu liczby sprzedawanych produktów (69%) nie zaś pozyskaniu nowych klientów (22,5%), czy też wyższym cenom usług (8,5%).
   Ponad połowa bankowców pozytywnie ocenia perspektywy rozwoju sektora w tym roku.
   „Niemal połowa bankowców (44%) oczekuje, że rok 2007 będzie dla bankowości w Polsce trochę lepszy aniżeli ubiegły rok, 6,5% - że zdecydowanie lepszy. Niekorzystne przewidywania formułuje niemal co dziesiąty bankowiec (7,5%-trochę gorszy, 1%- zdecydowanie gorszy)” – wynika z „Monitora Bankowego” opublikowanego przez Pentora.
   W ocenie przedstawicieli banków najważniejszy problem stojący przed sektorem w tym roku to absorpcja środków unijnych. Konieczna także jest poprawa klimatu politycznego wokół banków oraz zapewnienie warunków uczciwej konkurencji.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 22-01-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.