informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 66 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Gastronomię niereprezentacyjną nadal odliczamy

   Od 1 stycznia nie można już wliczyć w koszty uzyskania przychodu wydatków reprezentacyjnych, w szczególności gastronomicznych. Jednak lunch z kontrahentem to nie jedyna sytuacja, kiedy firma dokonuje zakupu pożywienia i napojów.


   Jeżeli posiłek nie ma związku z promowaniem wizerunku firmy, nadal nie ma przeszkód aby wliczyć go w koszty uzyskania przychodu. Dobrym przykładem jest tu wydatek poniesiony na zakup jedzenia i napojów dla uczestników kursu - stanowi on zwykle normalny element szkolenia opłacanego przez uczestników. Przekąska czy inny poczęstunek nie jest więc traktowany jako coś ponadstandardowego.
   W koszty wliczymy również wydatki gastronomiczne na rzecz pracowników, koszt kateringu na pracowniczej imprezie integracyjnej, oraz wszelkiego rodzaju inne wydatki nie skierowane na zewnątrz firmy. Zakaz wliczania w koszty gastronomii dotyczy bowiem tylko reprezentacji, a więc skierowanej do klientów oraz kontrahentów firmy.

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 20-01-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.