informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 75 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Zakup aparatu fotograficznego można ująć w koszty

   Aparat fotograficzny bywa wykorzystywany w normalnej działalności firmy, i jako taki może być rozliczony w kosztach działalności. Warunkiem jednak uniknięcia zatargu z organami skarbowymi jest udokumentowanie jego użytkowania.


   Podatnik będący właścicielem kancelarii prawniczej zakupił aparat fotograficzny w celu wykonywania za jego pomocą kopii akt sądowych - taki sposób jest zgodny z prawnymi zasadami ich kopiowania. Jeśli więc rzeczywiście podatnik w takim celu aparat wykorzysta, i zachowa w archiwum zdjęcia akt, nie ma przeszkód do rozliczenia jego zakupu w ramach kosztów wykonywanej działalności.
   Ten ostatni warunek - udowodnienie firmowego wykorzystywania sprzętu - jest bardzo istotny. Jak wskazują wyroki sądów administracyjnych (NSA, SA/ Sz 275/00, 31 maja 2001 lub WSA, ISA/Łd 984-986/03, 21 stycznia 2004) - zachowane muszą być odpowiednie proporcje. Urząd skarbowy zakwestionuje odliczenie, jeśli przykładowo aparatem za kilka tysięcy złotych zrobiono raptem kilka zdjęć na przestrzeni kilku lat prowadzenia działalności. Nie da się wówczas w praktyce wykazać związku zakupu aparatu z uzyskanym przychodem - a to jest warunek dokonania odliczenia.

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 20-01-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.