informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Na zerowy VAT potrzebna dokumentacja

   Do Naczelnego Sądu Administracyjnego trafiła sprawa podatnika, który jako podwykonawca zajmował się remontem i naprawami kutrów korzystając z opodatkowania zerową stawką VAT. Organy skarbowe zakwestionowały jednak jego prawo do takiego opodatkowania.


   Zgodnie z obowiązującymi przepisami, podatnik korzystał z zerowej stawki VAT w związku z wykonywaniem czynności polegających na remoncie, przebudowie lub konserwacji statków, kutrów i łodzi morskich. Warunkiem jednak takiego opodatkowania było - i jest nadal - odpowiednie prowadzenie dokumentacji wykonywanych czynności. Po częściowej wygranej w sądzie I instancji dyrektor izby skarbowej wystosował skargę kasacyjną do NSA.
   Naczelny Sąd Administracyjny przyznał mu rację: zgodnie z rozporządzeniem, z dokumentacji musi jednoznacznie wynikać, że "czynności zostały wykonane przy zachowaniu określonych przepisami warunków." Przedstawione przez podatnika rachunki uproszczone nie spełniały zaś tego wymogu.

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 18-01-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.