informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 1 gość
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Sprzeczne przepisy dotyczące potrąceń

   Zasady naliczania potrąceń z pensji pracowniczych określa Kodeks pracy. Problem polega na tym, że ustawodawca nie przewidział praktycznie sytuacji, kiedy części składki zdrowotnej nie da się odliczyć od zaliczki na podatek dochodowy.


   W codziennej rzeczywistości wielu firm oznacza to, że - musząc potrącić tę składkę od dochodu pracownika - pracodawca wylicza kwotę wolną od potrąceń na innym niż wynikający z przepisów Kodeksu pracy poziomie. Najjaskrawiej widać to u pracowników otrzymujących wynagrodzenie minimalne, jako że właśnie od niego liczy się kwotę wolną od potrąceń.
   Przepisy nakazują pracodawcy odprowadzić 9% składkę na ubezpieczenie zdrowotne. Odliczyć od zaliczki na podatek dochodowy jednak może on tylko 7,5%. W rezultacie uzyskana - zgodnie z przepisami - kwota wolna od podatku jest niższa niż również nakazana przepisami kodeksu pracy stawka. Z jednej strony więc, pracodawca zostawiając kwotę wyższą naraża się na konflikt z komornikiem, z drugiej - przy niższej kwocie - na zarzut niestosowania się do przepisów.

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 13-01-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.