informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 40 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Ocieplenie daje pracę

   Nie ma zimy, więc spada bezrobocie. Brzmi dziwnie? Ale to prawda. Głównie za sprawą firm budowlanych, które przy takiej aurze prowadzą prace pełną parą i wciąż zatrudniają ludzi


   Polskie zimy do niedawna były raczej zimne. W związku z tym zwykle od grudnia do lutego w branży budowlanej trwał tak zwany martwy sezon. Ziemia zamarzała, śnieg i mróz znacznie podwyższały koszty albo w ogóle uniemożliwiały prace.
   Ale w tym roku jest inaczej. Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym ruch na budowach praktycznie nie ustaje, a to bezpośrednio przekłada się na spadek bezrobocia. - Ofert pracy na budowach jest więcej niż chętnych, pracodawcy wręcz biją się o pracowników - mówi Urszula Murawska z Powiatowego Urzędu Pracy w Warszawie. - Zwykle w grudniu bezrobocie wzrasta, ale ten rok jest wyjątkowy, niemal 1000 zarejestrowanych u nas osób znalazło zatrudnienie. Nie ma jeszcze danych za styczeń, ale ciągle podejrzewam, że będą równie korzystne - dodaje. Takie optymistyczne wieści płyną nie tylko ze stolicy. Zauważają je urzędy pracy w całym kraju. - Bezrobocie w stosunku do analogicznego okresu w zeszłym roku spadło o prawie 4 proc. - informują pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Starogardzie Gdańskim. - To naprawdę sporo, a wynik ten zawdzięczamy właśnie pogodzie. Ofert pracy dla budowlańców przybywa z dnia na dzień.
   Dla inżynierów i właścicieli firm budowlanych taka zima to złoty czas. Zwłaszcza że popyt na mieszkania w Polsce stale rośnie. - Dawno już tak nie było, żebyśmy pracowali praktycznie bez przerwy - cieszy się inż. Stanisław Celejewski z warszawskiej firmy Stamar zajmującej się wykańczaniem mieszkań na jednym z nowo powstających osiedli w Wilanowie. - Dzięki temu, że sezon praktycznie się nie skończył, oszczędzamy i czas i pieniądze. Nie trzeba przecież stosować zimowych materiałów budowlanych ani specjalnych maszyn, odpadają też koszty związane z przestojami w robotach.
   Ale cieszą się nie tylko budowlańcy. Przyszli właściciele mieszkań i domów też są mile zaskoczeni niespodzianką, jaka zgotowała im pogoda. - Prace przy budowie mojego osiedla rozpoczęto w sierpniu ubiegłego roku, termin odbioru planowany był na czerwiec 2007. Wszystko wskazuje na to, że do własnego domu w Wawrze wprowadzimy się z żoną i synkiem dużo szybciej - cieszy się pan Marcin Musiał z Warszawy.


Źródło: Wyborcza (gazeta.pl) - Gazeta ogólnopolska
Dodał: pp

Data dodania: 13-01-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.