informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 63 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Wielka Brytania zabiera naszych budowlaców
   Brytyjczycy doceniają naszych budowlanców i już w Polsce chcą szkolić swoich potencjalnych pracowników. W styczniu w Wielkiej Brytanii ma ruszyć program jeszcze bardziej ułatwiający polskim pracownikom budowlanym znalezienie pracy na Wyspach.
   Brytyjska Rada ds. Szkoleń Przemysłu Budowlanego (CITB) chce przeprowadzać brytyjskie testy z BHP w Polsce. Wszystko po to by przyszli pracownicy jeszcze przed wyjazdem do Anglii mogli dostać certyfikat CSCS, który jest wymagany prze większość firm budowlanych na Wyspach. Angielskie testy będzie można zdawać w Warszawie, w siedzibie Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych. Na razie nie wiadomo, ile trzeba będzie zapłacić za test. W Wielkiej Brytanii kosztuje 17 funtów.
   W ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii doszło do rekordowej liczby śmiertelnych wypadków na budowach. Zginęło 120 pracowników, najwięcej od 1991 r. „To cena, jaką płacimy za zatrudnianie taniej i niewykwalifikowanej siły roboczej” - pisze tygodnik „The Observer”.
   Polscy budowlańcy nie powinni mieć problemów ze znalezieniem pracy bowiem na Wyspach potrzeba rzeszy fachowców z zagranicy by przeprowadzić najambitniejsze projekty budowlane, jak np. zapowiadana budowa 200 tysięcy nowych mieszkań. Ponadto do 2012 r., kiedy w Londynie zorganizowane zostaną igrzyska olimpijskie istnieje jeszcze większa potrzeba zatrudnienia robotników. Brytyjskie firmy budowlane szukają zatem tanich murarzy, cieśli i elektryków.
   Na Wyspach od 2004 r. zarejestrowało się 10 tys. polskich pracowników budowlanych.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 13-01-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.