informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 51 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Skąd wziął się boom kredytowy w 2006 roku?
   W roku 2007 spodziewana jest kontynuacja boomu kredytowego. Większość czynników, które napędzały koniunkturę w roku 2006 będzie nadal wpływać na nasz rynek.
   Piotr Frankowski, ekspert emFinanse: - Można wyróżnić kilka elementów, które powodują boom na rynku kredytów hipotecznych. Przede wszystkim popyt na nieruchomości w Polsce zdecydowanie przewyższa ich podaż, co naturalnie prowadzi do wzrostu cen. To z kolei powoduje, że zakup działki czy mieszkania stanowi bardzo atrakcyjną inwestycję. Zainteresowanie inwestorów jeszcze bardziej nakręca spiralę cenową. Równolegle do opisanych zjawisk obserwujemy także proces dostosowywania się cen nieruchomości w Polsce do poziomu krajów Unii Europejskiej.
   Kolejnym czynnikiem powodującym ożywienie na rynku kredytów hipotecznych jest wzrost dochodów klientów, który nie nadąża za tempem przyrostu cen na rynku mieszkaniowym. 
   W celu sfinansowania zakupu nieruchomości klienci coraz częściej decydują się zaciągnąć kredyt hipoteczny w banku. Tym bardziej, że wzrost ceny zakupionej nieruchomości pozwala zrekompensować klientowi w dużym stopniu koszt zaciągniętego kredytu mieszkaniowego – mówi ekspert emFinanse.
   W połowie 2006 roku pojawił się dodatkowy impuls do wzrostu zainteresowania kredytami hipotecznymi. Zapowiedź wprowadzenia tzw. Rekomendacji S przez Związek Banków Polskich, której jednym z postulatów było ograniczenie dostępności bardzo popularnych kredytów walutowych sprawiła, że w obawie przed utratą zdolności kredytowej wielu klientów zdecydowało się przyspieszyć decyzję o wzięciu kredytu hipotecznego. - W rezultacie w miesiącach poprzedzających wejście w życie Rekomendacji – czyli w maju i czerwcu – banki przeżywały prawdziwe oblężenie klientów i biły rekordy sprzedaży – mówi Piotr Frankowski.
   Kolejny gwałtowny wzrost liczby składanych wniosków kredytowych nastąpił w ostatnich miesiącach 2006r. - Tym razem powodem była nadchodząca likwidacja tzw. ulgi odsetkowej. Tylko klienci, którzy podpisali umowy z bankami do końca 2006 roku będą mogli przez ponad dwadzieścia lat odpisywać od dochodu odsetki kredytowe – informuje ekspert emFinanse. A to pozwoli im na obniżenie koniecznych do poniesienia kosztów zobowiązania finansowego.

Źródło: Bankier.pl - Polski Portal Finansowy
Dodał: pp

Data dodania: 11-01-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.