informatorbudowlany.plinformatorbudowlany.pl
Strona główna informatorbudowlany.pl Początek bloku Kontakt z informatorbudowlany.pl Regulamin informatorbudowlany.pl Cennik informatorbudowlany.pl Poczta z informatorbudowlany.pl
STRONA GŁÓWNA POCZTĄTEK BLOKU KONTAKT REGULAMIN CENNIK POCZTA
Aktualnie 58 gości
Logowanie
Login: 
Hasło: 
 Nie pamiętam hasła
Zarejestruj się:
Osoba fizyczna   Firma
Menu
Katalog firm
Katalog towarów
Kosztorysy budowlane
Tablica ogłoszeń
Tłumaczenia on-line
Kreatory
Katalog stron WWW
Procedury, Druki, Pliki
Wydarzenia
Bankowość
Biznes
Budownictwo
Ekonomia, finanse
IBB Estimator
IBB Estimator
Informatyka, internet
Komunikaty
Nieruchomości
Praca
Prawo
Prognozy
Rozmaitości
Targi
UE
Prawo
Poczta
Konsultanci
Witam, czekam na pytania odnośnie spraw technicznych portalu (chwilowo niedostępny, zostaw wiadomość, jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź podaj adres e-mail)
Wiadomość poufna 
 
Reklama
Informacje
Fraza:  

Prywatny samochód nie wchodzi w koszty

   Koszty ubezpieczenia, amortyzacji i serwisu prywatnego samochodu używanego w działalności gospodarczej nie mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodu. Rozwiązaniem mogłaby być dzierżawa lub najem.


   Z prośbą o interpretację przepisów zwrócił się podatnik uzyskujący przychody z tytułu najmu mieszkania. W celu dojazdu np. na zaprezentowanie mieszkania najemcom oraz podpisanie z nimi umowy używa prywatnego samochodu osobowego. Czy koszty utrzymania i konserwacji pojazdu może w tym wypadku wliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
   Jak stwierdza Izba Skarbowa w Katowicach decyzją z 18 grudnia 2006 r. (nr IPB2/4117-0056/06/3) - taki sposób użytkowania samochodu nie spełnia przesłanek art. 22a-22o z uwzględnieniem art. 23 ustawy o PIT. Izba przypomniała, że "kosztem z najmu są jedynie te wydatki, które są w ścisłym związku przyczynowo-skutkowym z przychodem uzyskanym z najmu." W tym wypadku, ponieważ podatnik nie wykorzystuje samochodu osobowego na potrzeby pozarolniczej działalności gospodarczej, ani też nie oddał go najemcy do używania na podstawie umów najmu czy dzierżawy, ujęcie związanych z nim wydatków w kosztach uzyskania przychodu nie jest możliwe.

Źródło: Twoja-firma.pl - vortal dla MSP
Dodał: pp

Data dodania: 09-01-2007

© 2003-2006 informatorbudowlany.pl kontakt problemy techniczne wyszukiwarka partnerzy zgłoś błąd

Nowe zasady dotyczące cookies. Aby nasza strona lepiej spełniała Państwa oczekiwania wykorzystujemy pliki cookies. Informujemy, że można zablokować zapisywanie ciasteczek, zmieniajšc ustawienia przeglšdarki. Szczegółowe informacje.